رشد 10 درصدی سفرهای جاده‌ای تا سوم فروردین

رشد 10 درصدی سفرهای جاده‌ای تا سوم فروردین

نماینده سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای از رشد 10 درصدی سفرهای جاده‌ای از 23 اسفند 96 تا 3 فروردین 97 خبر داد.

مهران قربانی با اشاره به اینکه بیشترین تردد در 28 اسفند سال 96 ثبت شده است افزود: امروز اوج سفرهای رفت و اوج برگشت در هفته اول فروردین هم زمان شده است که طبق اطلاعات ارسال شده از دوربین‌های موجود در راه‌ها بیشترین حجم ترافیک در محورهای بزرگ شکل گرفته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی با تاکید بر ضرورت مدیریت سفر از سوی مسافران گفت: اگر این مدیریت سفر رعایت نشود با توجه به تلاقی اوج سفرهای رفت و برگشت در شبکه راه‌های کشور وضعیت ترافیک سنگین در زمان سفر 2 تا 3 برابر خواهد شد.

نماینده سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در امور ایمنی راه‌ها افزود: در حال حاضر بیشترین حجم سفر در محورهای کرج – قزوین، کرج – چالوس و رودهن – آمل گزارش شده است.

قربانی حجم ترافیکی این جاده‌های پرترافیک را نسبت به ظرفیت آنها 84 درصد اعلام کرد و گفت: هم‌اکنون در استان مازندران 290 هزار انباشت خودرو و استان گیلان 226 هزار انباشت خودرو وجود دارد.

وی ظرفیت جاده‌های این دو استان به سمت تهران را در حالت معمولی 10 درصد و در بیشترین حالت 15 درصد اعلام کرد و ادامه داد: باتوجه به این محدودیت ظرفیت مسافران اگر برای حضور در اداره‌ها در تهران با ضرورتی مواجه هستند زمان برگشت خود را در روزهای یکشنبه تا سه شنبه انتخاب کنند.

قربانی با اشاره به استفاده 90 درصدی مسافران از شبکه راههای کشور برای مسافرت گفت: برای داشتن سفری ایمن به موضوعاتی مانند خستگی و خواب آلودگی، هواس پرتی و سرعت بالا به دلیل مسافت طولانی توجه داشته باشند.

نماینده سازمان راهداری کشور افزود: برای ایجاد شرایط بهتر مسافرت دو هفته پیش از شروع سفرها گلوگاه‌های مستعد ترافیک شناسایی شده و با محافظ بتنی و استوانه‌ای ایمنی علامت گذاری شده است.

وی با اشاره به حضور بازرسان نامحسوس درکل شبکه راه‌های کشور گفت: 2 هزار کیلومتر از شبکه راه‌های کشور با حضور این بازرسان بررسی می‌شود و هر موردی از طریق این بازرسان به سازمان‌های مسئول گزارش خواهد شد.

قربانی افزود: در حال حاضر محورهای کرج – چالوس و هراز با حجم ترافیک بسیار بالا مواجه است.

 

منبع: صداوسیما

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند