معاون وزیر صنعت:

رشد 47 درصدی سرمایه‎گذاری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی

رشد 47 درصدی سرمایه‎گذاری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی

‌معاون وزیر صنعت، معدن تجارت از رشد 47 درصدی سرمایه‎گذاری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی در سال 96 خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، علی یزدانی با اشاره به شعار امسال و تاکید مقام معظم رهبری بر تولید و اشتغال، افزود: امسال با سرمایه‌گذاری‌های جدیدی که در شهرک‌ها و نواحی صنعتی صورت می‌گیرد، بیش از 130 هزار شغل جدید ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به روند صعودی سرمایه‌گذاری در شهرک‌ها نواحی صنعتی خاطر‌نشان کرد: در سال 96 با گذشت دو ماه از ابتدای سال تعداد 150 قرارداد جدید سرمایه‌گذاری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی منعقد شده است، این در حالی است که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 50 قرارداد بیشتر شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن تجارت اضافه کرد: مقایسه آمار سال گذشته و سال جاری از رشد 9 برابری از نظر مساحت حکایت دارد و این موضوع تاییدی بر بهبود فضای کسب و کار در کشور است.

یزدانی در ادامه بیان کرد: در طول فعالیت دولت تدبیر و امید 14 هزار و 795 قرارداد برای سرمایه‌گذاری‌های جدید در شهرک‌های صنعتی منعقد شده که این رقم در سال گذشته 4 هزار و 31 قرارداد در فضایی به مساحت یک هزار و 373 هکتار بود.

وی با اشاره به اینکه قراردادهای جدید سرمایه‌گذاری در دولت یازدهم در مساحت 6 هزار و 224 هکتاری اجرایی می‌شود، تصریح کرد: تنها در 5 روز پایانی سال گذشته 730 قرارداد برای سرمایه‌گذاری‌های جدید امضا شده که نشان‌دهنده عزم جدی دولت در سرعت بخشیدن به تولید و اشتغال است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در دولت تدبیر و امید 9 هزار و 157 واحد صنعتی به بهره‌برداری رسیده که 149 هزار و 272 نفر اشتغال‌زایی به همراه داشته است. این واحدها از نظر تعداد نسبت به سال 94 بیش از 8 درصد افزایش داشته و از نظر اشتغال نیز افزایش 20 درصدی را شاهد است.

یزدانی با اشاره با دستاوردهای دولت یازدهم در ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی، افزود: براساس تفاهم‌نامه‌های موجود با بانک‌ها تسهیلات فنی و اعتباری بنگاه‌های کوچک ۶ درصد زیر نرخ مصوب شورای پول و اعتبار است و در این راستا ۳۴۶۵ میلیارد ریال تسهیلات در قالب یک هزار و 668 قرارداد در سال گذشته به کارگاه‌ها و تولیدی‌های کوچک و متوسط پرداخت شده که زمینه اشتغال ۳۳ هزار و ۶۲۳ نفر را فراهم کرده است.

وی از برنامه‌ریزی برای ایجاد اشتغال جدید در بنگاه‌های کوچک و متوسط به عنوان یک برنامه مهم یاد کرد و گفت: در سال جاری برنامه‌های متنوعی برای افزایش تولید و اشتغال در شهرک‌های صنعتی داریم تا بتوانیم بیش از ۱۳۰ هزار شغل با سرمایه‌گذاری‌های جدید ایجاد کنیم.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند