رنو پروژه حمل‌و‌نقل عمومی خودران را در فرانسه آغاز خواهد کرد

رنو پروژه حمل‌و‌نقل عمومی خودران را در فرانسه آغاز خواهد کرد

رنو به‌عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو در زمینه خودروهای الکتریک و خودران در فرانسه قصد دارد تا پروژه جدیدی را در کشور خود به اجرا بگذارد تا بخشی از حمل‌و‌نقل عمومی این کشور خودران شود.

رنو که در زمینه خودروهای خودران از جمله شرکت‌های پیشرو به حساب می‌آید پروژه حمل و نقل عمومی خودران را به صورت آزمایشی در شهر روئن در منطقه نورماندی آغاز خواهد کرد. درحال حاضر فعالیت‌های شرکت در مرحله آزمون و خطا قرار دارد و به احتمال زیاد فاز اول این فعالیت تا سپتامبر امسال آغاز می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، در زمان آغاز فاز اول قرار است تا 4 دستگاه رنو زو که به سیستم خودران مجهز شده اند با کمک شرکت های دیگر در مسیرهای 10 کیلومتری رفت و آمد می کند. این مسیر دارای 17 ایستگاه بین راهی برای سوار و پیاده کردن مسافران می باشد. مسافران می توانند با استفاده از یک اپلیکیشن مخصوص خودرو را فراخوانی کنند.

رنو برای جلوگیری از خطرات احتمالی در زمان تصادف از سیستم های مختلف استفاده می کند تا سرعت خودرو را کاهش دهد.

همچنین ارتباط تصویری و صوتی در کلیه زمان‌ها برای ارتباط گرفتن مسافران با اتاق کنترل مرکزی موجود است. البته یک راننده کمکی برای اطمینان و در زمان‌های اضطرار درون خودرو قرار داده شده است.

رنو امیدوار است که بتواند ثابت کند که حمل و نقل خودران بهترین گزینه برای آینده دنیا خوهد بود. رنو همچنین به دنبال آن است که بتواند فضای خالی ایجاد شده میان حمل و نقل عمومی را با پروژه در دست اقدام خود پر کند.

رنو به لیست طویلی از شرکت‌های پیوسته است که قصد دارند حمل و نقل عمومی را با خودروهای خودران انجام دهند. پیش از این وایمو و چند شرکت دیگر در این زمینه مشغول بوده‌اند.

 

منبع: خودروکار

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند