رنگ‌های محبوب بازار خودرو در سطح بین‌الملل پیش‌بینی شد

رنگ‌های محبوب بازار خودرو در سطح بین‌الملل پیش‌بینی شد

موسسه «BASF» پیش‌بینی کرد که روند رنگ خودروها برای بازه زمانی 2018 تا 2019 بر اساس رفتار مصرف‌کنندگان به‌سمت آبی متمایل است.

موسسه «BASF» پیش‌بینی کرد که روند رنگ خودروها برای بازه زمانی 2018 تا 2019 بر اساس رفتار مصرف‌کنندگان به سمت آبی متمایل است.

به گزارش تجارت‌نیوز، پژوهش ها در مورد رفتارهای انسان‌ها همیشه جالب توجه و جذاب است. در این میان بررسی علاقه کاریران به یک رنگ یا نوع خاص از خودرو نیز می تواند جالب توجه باشد.

با توجه به اطلاعاتی که توسط شرکت BASF منتشر شده است، اگر شما در آمریکای شمالی ساکن هستید و در سال مدل 2022 یک خودرو خریداری می کنید،احتمالا به سراغ رنگ آبی می‌روید. شرکت BASF یک شرکت شیمیایی آلمانی و درواقع بزرگ ترین شرکت تولید‌کننده مواد شیمیایی صنعتی از جمله رنگ در جهان است.

جالب است بدانید این پیش بینی BASF پیشینه ای قدرتمند و تحقیقاتی دارد. هر سال طراحان این شرکت بررسی می‌کنند که رفتار مصرف کنندگان به سمت کدام رنگ‌ها متمایل‌تر است و بر همان اساس نیز رنگ‌های داغ را شناسایی می‌کنند.

این بررسی ها می تواند حتی در آینده تولید خودروی جهان موثر باشد. با این وجود،شرکت PPG که به عنوان رقیب آمریکایی شرکت BASF شناخته می‌شود می‌گوید با توجه به روند فروش خود حدس می‌زند سهمی یک چهارمی از فروش خودرو بر اساس رنگ برتر در طول بازه زمانی ذکر شده طیفی متشکل از سفید تا خاکستری باشد.

جین هارینگتون، رئیس گروه طراحی PPG، در مصاحبه‌ای اعلام کرد با وجود همه فراز و نشیب‌ها احتمالا آبی بیش از سایر رنگ‌ها متداول شود.

شاید جالب باشد بدانید پیش بینی ها در مورد خودروهای خودران با خودروهای متداول متفاوت است. درواقع شرکت BASF پیش‌بینی می‌کند که خودروهای خودران به سمت رنگ قرمز تمایل بیشتری داشته باشند.

بر اساس پیش‌بینی‌های این موسسه در آسیا تمایل به طیف خاکستری بیشتر خواهد شد و شهرنشینان نیز به مسی و نقره‌ای متمایل‌تر خواهند بود.

با توجه به حجم تحقیق، هر دو شرکت BASF و PPG در خصوص روند رنگ خودروها، در نهایت برگ برنده در دست رنگ‌های کلاسیک تر مثل مشکی، سفید، نقره‌ای و سفید خواهد بود.

 

منبع: انتخاب

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند