رهبر کره شمالی: گفت‌وگو با پامپئو سازنده و فوق‌العاده‌ بود

رهبر کره شمالی: گفت‌وگو با پامپئو سازنده و فوق‌العاده‌ بود

رهبر کره شمالی گفت‌وگوهایش با وزیر امور خارجه آمریکا را «سازنده و فوق‌العاده‌» توصیف کرد.

یکی از رسانه‌های دولتی کره شمالی امروز (دوشنبه) در گزارشی اعلام کرد: کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی و مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا توافق کردند تا در اسرع وقت،‌ نشستی میان رهبران آمریکا و کره شمالی برگزار شود و همچنین درباره نظارت آمریکا بر اقدامات پیونگ یانگ در راستای خلع سلاح اتمی این کشور به گفت‌وگو پرداختند.

به گزارش تجارت‌نیوز،شبکه خبری KCNA کره شمالی گزارش داد: رهبر کره شمالی رضایت خود را درباره مذاکرات «فوق‌العاده‌ و سازنده» با پامپئو ابراز کرده است که در آن «مواضع مشترک دو کشور به طور کامل گنجانده شده است و به تبادل عقاید وایده‌ها پرداخت شد.»

این شبکه خبری همچنین گزارش داد: دو طرف بر مذاکرات کاری به منظور برگزاری دومین نشست بین دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا و رهبر کره شمالی به توافق رسیدند.

در همین حال مون جائه این، رییس جمهوری کره جنوبی با اشاره به دیدار رهبری کره شمالی و وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد که انتظار می‌رود که کیم جونگ اون به زودی به روسیه سفر کند و شی جینپینگ، رییس جمهوری چین نیز قرار است به کره شمالی برود، اما به جزئیات این دیدارها و سفرها اشاره‌ای نشده است.

شبکه خبری کره شمالی در ادامه‌ گزارش خود آورده است: کیم جونگ اون، بهبود مثبت روابط در شبه جزیره کره را مورد استقبال قرار داده و جزئیاتی را در مورد پیشنهادات مربوط به حل مساله خلع سلاح اتمی مطرح کرده است و دو طرف به تبادل سازنده ایده‌ها نیز پرداختند.

همچنین هدر ناوئرت، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: کیم جونگ اون از بازرسان دعوت به عمل آورده است تا از سایت اتمی کره شمالی دیدار کرده تا مساله تخریب و انهدام آن را تایید کنند.

در این بیانیه به ذکر جزئیات پرداخته نشده است.

منبع:خبرگزاری رویترز

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند