کد خبر: 156994

روبات ژاپنی که شعر می‌نویسد

 یک شرکت ژاپنی روباتی مجهز به هوش مصنوعی ساخته که قابلیت درک متون را دارد و می‌تواند شعر بنویسد.

سرویس تکنولوژی -

این روبات ژاپنی گفتگوهای قبلی با کاربر خود را به یاد می‌آورد.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از دیجیتال ترندز، شرکت ژاپنی AKA LLC روباتی مجهز به هوش مصنوعی ساخته که قابلیت درک متون، دستورات شفاهی، حرکات و حالات صورت را دارد. این ماشین حتی می‌تواند شعر بنویسد. شرکت سازنده معتقد است این روبات ژاپنی که Musio نام گرفته، می‌تواند همراه خوبی برای افراد باشد.

این روبات در ژاپن عرضه و به پرفروش‌ترین روبات اجتماعی در این کشور تبدیل شد.

به گفته شرکت تولیدکننده قابلیت‌های درک متون روبات به وسیله الگوریتم‌های یادگیری عمیق ایجاد شده‌اند. مدارس راهنمایی و متوسطه این کشور و برخی شرکت‌های آموزشی قصد دارند از این روبات برای آموزش زبان انگلیسی استفاده کنند.

به گفته شرکت تولیدکننده تفاوت آشکار میان Musio و بلندگوی هوشمند به آگاهی از متن مربوط می‌شود. این روبات گفتگوهای قبلی با کاربران را به خاطر می‌آورد، به همین دلیل می‌تواند گفتگوی محاوره طبیعی‌تری با انسان داشته باشد.

از آنجا که روبات به طور مداوم مشغول یادگیری عبارات و ایده‌های جدید است، همراه مخاطب خود رشد می‌کند.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.