زنگنه مطرح کرد:

روزهای سختی در انتظار مصرف‌کنندگان نفت جهان

وزیر نفت میزان معافیت آمریکا برای خریداران نفت ایران را متناسب با تقاضا ندانست و روزهای سختی را برای مصرف کنندگان نفت در جهان پیش بینی کرد.
روزهای سختی در انتظار مصرف‌کنندگان نفت جهان

بیژن زنگنه گفت: با وجود رجزخوانی‌های اولیه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و تعدادی از تولیدکنندگان منطقه‌ای نفت، سرانجام دولت آمریکا به کمبود شدید نفت در بازار جهانی و نبود امکان حذف ایران از این بازار اعتراف کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی با بیان اینکه آمریکا به دلیل کمبود جدی نفت و نبود توازن بین عرضه و تقاضا و همچنین با هدف کاهش فشار به مصرف کنندگان بزرگ، به تعدادی از کشورها امکان برداشت نفت از ایران را داده است، تصریح کرد: اما این میزان از معافیت‌ها، پاسخگوی تقاضا نبوده بنابراین باید بگویم که متاسفانه ماه‌های آینده، ماه‌های دردناکی برای مصرف‌کنندگان نفت پیش‌بینی می‌شود.

وزیر نفت تصریح کرد: دولت ترامپ در آستانه انتخابات با هماهنگی برای افزایش عرضه از محل ذخیره‌سازی‌های نفت، قیمت نفت و بنزین را به‌صورت مصنوعی پایین آورد، اما به‌طور طبیعی در ماه‌های آینده، روند قیمت‌ها افزایشی خواهد بود.

دولت آمریکا همزمان با اعمال تحریم های جدید غیرقانونی خود علیه ایران هشت کشور عمده وارد کننده نفت ایران از جمله ژاپن، کره جنوبی، هند وچین را از این تحریم ها معاف کرد.

 

منبع: شانا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز