روسیه پروازهای خود به مصر را از سر می‌گیرد

روسیه پروازهای خود به مصر را از سر می‌گیرد
شرکت‌های هوایی روس پروازهای خود را به مقصد مصر پس از 2 سال تعلیق، از سر می‌گیرند.

به دنبال دیدار امروز ولادمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه از قاهره و امضای یک قرارداد ۳۰ میلیارد دلاری هسته‌ای میان دو کشور، مسکو تصمیم گرفت تا پروازهای معلق شده از ۲ سال گذشته خطوط هوایی خود به مصر را بار دیگر از سر گیرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، یک مقام ارشد رسمی و صنعتی روسیه نوشت: به دنبال دیدار امروز ولادمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه از قاهره و امضای یک قرارداد ۳۰ میلیارد دلاری هسته‌ای میان دو کشور، مسکو تصمیم گرفت تا پروازهای معلق شده از ۲ سال گذشته خطوط هوایی خود به مصر را بار دیگر از سر گیرد.

این مقام که خواست نامش فاش نشود،گفت: قرارداد از سرگیری پروازهای هواپیماهای روسی به فرودگاه‌های مصر امروز در حاشیه دیدار پوتین با عبدالفتاح السیسی، همتای مصری وی امضا شده است، چرا که تردیدها از وجود خطر تهدیدات تروریستی علیه منافع روسیه در مصر به نحوی برطرف شده است.

دولت روسیه در سال ۲۰۱۵ در پی تقویت احتمال سقوط هواپیمای مسافربری روسی بر اثر انفجار بمب، پرواز هواپیماهای مسافربری به مصر و بالعکس را متوقف کرده بود.

چرا که در همان ایام یک گروه وابسته به گروه تروریستی داعش در مصر مسئولیت سقوط هواپیمای ایرباس ای ۳۲۱ آن کشور که در مسیر شرم‌الشیخ مصر به سن پترزبورگ روسیه پرواز می کردد و در صحرای سینا سقوط کرده بود را برعهده گرفته بود.

در آن حادثه ترویستی همه ۲۲۴ سرنشین این هواپیما جان باخته بودند.

تروریست‌ها اعلام کرده بودند که آن هواپیما را به تلافی حملات هوایی روسیه در سوریه ساقط کرده بودند.

براساس این گزارش، مصر که به گردشگری به عنوان یکی از منابع اصلی ارزآوری متکی است، شدیدا به از سرگیری این پروازها نیازمند است.

چرا که سالانه علاوه بر مقامات سیاسی و اقتصادی و تجاری و سرمایه‌گذاران روسی، بیش از ۳ میلیون گردشگر از سراسر روسیه به مصر سفر می‌کنند که براساس آمارها شامل حدود ۷۰ درصد از درآمد ارزی مصر می‌شود.

براساس این گزارش؛ امضای قرار داد از سرگیری پروازهای روسی به مصر شامل پروازهای چارتری روسی به مقصد مراکز تفریحی در سواحل دریای سرخ از جمله شرم الشیخ و حرغده نمی‌شود مگر اینکه طرف مصری تضمین‌های لازم برای امن بودن مسیر و مقصد پروازی را به طرف روسی بدهد.

اگرچه آندره سورگین، رئیس هواپیمایی ایرفلوت روسیه از اظهارنظر در این‌خصوص خودداری کرد، اما ابراز تمایل کرد که هرچه زودتر این پروازها از سرگرفته شود.

منبع: بلومبرگ

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند