روند فروش اموال مازاد بانک‌ها ضعیف است

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس با تاکید بر روند کند واگذاری اموال مازاد بانک ها، تقویت معیشت فرهنگیان و بازنشستگان را از اولویت های مهم در تدوین بودجه سال۹۸ دانست.
روند فروش اموال مازاد بانک‌ها ضعیف است

رحیم زارع در خصوص افزایش سرمایه بانک‌ها گفت: بخش تولید با مشکل کمبود نقدینگی روبرو بوده و بدیهی است یکی از راهکارها برای رفع مشکل نقدینگی تولید ارائه تسهیلات بانکی به تولیدکنندگان است که البته بانک ها نیز اعلام می کنند با مشکل منابع روبرو هستند.

به گزارش تجارت‌نیوز،سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خروج بانک‌ها از بنگاه‌داری زمینه ساز حمایت از تولید و بخش خصوصی است، افزود: افزایش سرمایه بانک‌ها می تواند به تقویت تسهیلات‌دهی از سوی بانک‌ها منتهی شود.

نماینده مردم آباده، بوانات و خرم بید در مجلس شورای اسلامی، افزود: با توجه به قانون رفع موانع تولید، بانک‌ها از محل فروش اموال و املاک مازاد موظف به افزایش سرمایه هستند، اما روند پیگیری انجام این مهم ضعیف است.

زارع تصریح کرد: تجدید ارزیابی دارایی بانک‌ها می‌تواند نقش مهمی در افزایش سرمایه بانک‌ها داشته باشد و در این راستا باید اقدامات لازم توسط سیستم بانکی و وزارت اقتصاد انجام شود. وی افزود: در تدوین بودجه سال ۹۸ با توجه به شرایط اقتصادی کشور باید اولویت‌های مانند افزایش سرمایه بانک‌ها در نظر گرفته شود، از طرفی باید ساز و کارهایی برای ارتقای معیشت بازنشستگان، کارگران و فرهنگیان نیز در نظر گرفته شود چرا که این اقشار امکان استفاده از مزایای ویژه شغلی را ندارند.

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در هر صورت باید در تدوین بودجه سال آینده با لحاظ حساسیت‌ها و میزان منابع به اولویت‌ها توجه شود.

 

منبع:خانه ملت

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز