کد خبر: 188253

رکود فروش قزل‌آلا در زنجان

رئیس اتحادیه آبزی‌پروران استان زنجان گفت: واردات و عرضه تیلاپیا در بازار موجب رکود در فروش قزل‌آلا شده است.

افزایش صادرات آبزیان
سرویس کسب‌وکار -

قادر نورافکن اظهار کرد: استان زنجان با تولید سالانه ۱۳ هزار تن ماهی سردآبی به ویژه قزل‌آلا در رتبه پنجم کشوری قرار دارد و در حدود ۵۰۰۰ نفر به طور مستقیم در این رابطه مشغول به کار هستند.

به گزارش تجارت‌نیوز‌، نورافکن با بیان اینکه ورود تیلاپیا به بازارهای مصرف داخلی موجب رکود در بازار قزل‌آلاهای تولید شده است، تصریح ‌کرد: با توجه به اینکه سالانه ۱۶۰ هزار تن تیلاپیا وارد کشور می‌شود و این امر موجب رکود در صنعت پرورش ماهی داخلی شده، پیگیر این موضوع از طریق مسئولان امر بودیم ولی هنوز به جواب قانع‌کننده نرسیدیم.

رئیس اتحادیه آبزی‌پروران استان زنجان، خاطرنشان کرد: در حالی که بازار مصرف همچنان مشغول واردات تیلاپیا است، بسیاری از تولیدکنندگان قزل‌آلا دچار رکود شده و ناچار به ترک فعالیت در این حوزه هستند.

نورافکن در خصوص سرانه مصرف ماهی در کشور گفت: بر اساس آمار سرانه مصرف جهانی ماهی ۲۱ کیلوگرم است، در حالی که این میزان در کشور ۱۰ کیلوگرم برآورد شده است که نیاز به تبلیغات بیشتر و آگاهی عمومی در خصوص فواید این منبع غذایی با ارزش است.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.04)
1345.8
0.5
مثقال طلا (%0)
736700
سکه امامی (%0)
1829000
دلار (%0)
4200
یورو (%0)
6775
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.