«زرونو» رودستر خارق‌العاده ایتالیایی

«زرونو» رودستر خارق‌العاده ایتالیایی

زرونو، جدیدترین محصول از گروه طراحی قدیمی ایتالدیزان است که به گفته برخی از کارشناسان همان آئودی R8 است که در یک بدنه فیبرکربنی و زاویه دار رخ نمایی می کند.

به تازگی چند تصویر واضح از یکی از محصولات بسیار خاص ایتالدیزاین منتشر شده است. مدل خارق العاده زرونو رودستر قرار است برای اولین بار در نمایشگاه خودرو ژنو در ماه مارس رونمایی شود اما اکنون می توان نگاهی ابتدایی به آن داشته باشیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، این رودستر در ظاهر شباهت خاصی به مدل کوپه‌اش دارد. در این تصاویر فضایی برای قرار گیری یک سقف متحرک دیده نمیشود به همین دلیل اگر این خودرو سقف داشته باشد، مالکان باید خودشان آن را به صورت دستی نصب نمایند. کابین خودرو زیبای های منحصر به فردی دارد و همچنین اگزوزهای باریکی برای آن در نظر گرفته شده است.

به مانند مدل کوپه این رودستر نیز بر روی پلتفرم آئودی R8 سوار شده و از پیشرانه 5.2 لیتری V10 که بازهم برای همین مدل آئودی است،‌ استفاده می کند. تنها تفاوت این خودرو با مدل آئودی بدنه فیبر کربنی است که وزن کمتر خواهد داشت. این خودرو توان تولید 610 اسب بخار قدرت را دارا است.

برای قدرت‌نمایی بیشتر این خودرو لازم است اشاره کنیم که صفر تا ۱۰۰ کیلومتر برساعت تنها 3.2 ثانیه طول خواهد شید و سقف سرعت آن نیز 330 کیلومتر بر ساعت است. به نظر نمی رسد نصب کردن سقف یا برداشتن آن در عملکرد مناسب خودرو تاثیر شگفتی داشته باشد.

ایتالدیزاین تنها ۵ نسخه از مدل کوپه این خودرو را تولید کرد و با توجه به اینکه قیمت هر کدام ۱.۶ میلیون دلار بود بازهم همه آن ها به فروش رسید. مدل رودستر احتمالا به همین اندازه نایاب خواهد بود ولی قیمت آن ممکن است بالای 2.4 میلیون دلار باشد. ایتالدیزاین قصد دارید ضمن رونمایی از این خودرو در نمایشگاه ژنو، تولد ۵۰ سالگی خود را نیز جشن بگیرد.

 

منبع:خودرو کار

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند