وزیر نیرو:

زلزله در کشور ما مهم‌تر از کم‌آبی است

زلزله در کشور ما مهم‌تر از کم‌آبی است

وزیر نیرو با بیان اینکه درباره منابع تجدیدناپذیر وضع خوبی نداریم، گفت: در واقع ما بدمصرف هستیم، به ویژه در حوزه آب که در خصوص نحوه استفاده از این منبع تجدیدناپذیر شرکت و اداره در مقیاس خود و وزارتخانه نیز در مقیاس خود باید فکر کند.

رضا اردکانیان امروز پنجم دی ماه در نشستی صمیمانه با مدیران شرکت‌های آب و فاضلاب و برق استان کرمان گفت: پایدار کردن توسعه در استان‌هایی نظیر کرمان مستلزم کاهش هزینه‌های کار است.

به گزارش تجارت‌نیوز، اردکانیان با اشاره به اینکه هماهنگ عمل کردن و رعایت اصول حاکم بین وزارت نیرو با مدیران استانی و نمایندگان مجلس اولویت دارد، افزود: با توجه به شرایطی که اکنون در کشور با آن مواجه هستیم، نیاز به ارتباطات حضوری و صرف وقت برای رفت‌وآمد بین وزارتخانه و شرکت‌های مربوطه نیست و روش‌های جدیدتر و سریع‌تری برای ارتباط وجود دارد.

وی ادامه داد: ما منابع تجدیدپذیر انسانی و تجدیدناپذیر آب و برق را داریم که باید از هر دو مراقبت شود که منبع تجدیدپذیر نیروی انسانی باید به درستی استفاده شود.

اردکانیان با اشاره به اینکه با همه محدودیت‌ها باید منابعی را صرف آموزش و کادرسازی کنیم و ما از این لحاظ غنی هستیم، ادامه داد: کشوری با این درصد نیروی جوان نباید دغدغه داشته باشد، چرا که کشورهای دیگر اغلب دنبال واردات نیرو هستند و به طور مثال کشور صنعتی در غرب اروپا در حال مرگ هستند، صرفا به این دلیل که نیروی انسانی ندارند.

وزیر نیرو در ادامه با بیان اینکه درباره منابع تجدیدناپذیر وضع خوبی نداریم، گفت: در واقع ما بدمصرف هستیم، به ویژه در حوزه آب که در خصوص نحوه استفاده از این منبع تجدیدناپذیر شرکت و اداره در مقیاس خود و وزارتخانه نیز در مقیاس خود باید فکر کند.

اردکانیان همچنین تصریح کرد: هرچه از وقت بیشتر استفاده کنیم مجال بیشتری برای چاره‌اندیشی داریم توصیه می‌کنم کمتر وقت خود را در رفت‌وآمدها بگذارید.

وی اظهار کرد: در سطح کلان باید وزارت نیروو شرکت‌های تابعه دنبال مدیریت تقاضا وتنوع بخشی به منابع مالی برود که در این بخش کرمان جزو تجربه‌های موفق کشور است.

وزیر نیرو با بیان اینکه باید از این فضا و امکانات استفاده بهینه کرد، افزود: باید دنبال فرصت‌های جدید و روش‌های بهینه برای کارخود باشید و وقت خود را صرف نوشتن مکررات و مکاتبات نکنید.

اردکانیان خاطرنشان کرد: همه مدیران باید هزینه‌ها را مدیریت کرده وبا کاهش هزینه‌ها و کم کردن هزینه، فکر جدی برای ادامه کار کرد.

وی بحث زلزله را مهم‌تر از کم‌آبی ذکر کرد وگفت: مسئله زلزله در کشور ما مهم‌تر از کم‌آبی است. شاید کم آبی را با مدیریت مصرف و استفاده بهینه تامین کنیم اما زلزله بحث ماندگاری است، زیرا کشور ما روی گسل بنا شده است.

اردکانیان افزود: علاوه بر امداد و کمک به دستگاه‌های امدادی باید مستقلا روی این موضوع کار کنیم و با ایمن‌سازی تاسیسات و آمادگی برای شرایط خاص و اضطراری آماده شویم.

وی تصریح کرد: این کار مستلزم خیلی بیشتر از آماده کردن تانکر و آب بسته‌بندی برای شرایط زلزله است، از هم‌اکنون آیتم هزینه‌ای در برنامه‌هایمان بگنجانیم، تاسیسات و سازه‌های ما باید ایمن باشند.

وزیر نیرو در پایان خاطر نشان کرد: آب و برق دو عنصر اساسی هستند پس نباید خدای‌ناکرده جزء دستگاه‌هایی باشیم که آسیب جدی از زلزله‌های احتمالی رخ داده می‌بینیم.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند