رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز:

زمینه‌های فرصت‌طلبی قاچاق‌چیان برچیده می‌شود

زمینه‌های فرصت‌طلبی قاچاق‌چیان برچیده می‌شود

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار کرد: با همکاری جدید ستاد با سازمان ثبت احوال، زمینه‌های فرصت‌طلبی قاچاق‌چیان و ضربه‌های اقتصادی برچیده می‌شود.

ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز امروز با سازمان ثبت احوال کشور تفاهم‌نامه همکاری منعقد کردند.

به گزارش تجارت‌نیوز، در این مراسم علی مویدی خرم آبادی – رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز – اظهار خرسندی و امیدواری کرد که با انعقاد این تفاهم همکاری، این دو سازمان زمینه‌های فرصت طلبی قاچاق‌چیان و ضربه‌های اقتصادی برچیده شود.

وی اظهار کرد: جایگاه ثبت احوال برای هر کشور یک جایگاه سوق الجیشی حساب می شود، چراکه اطلاعات جمعیتی که در اختیار ثبت احوال است، اساس برنامه‌ریزی‌ها و سیاست‌گذاری‌های حاکمیت است و اگر کشور به جایی رسیده، از همین طریق است که اطلاعات جمعیت کشور را در اختیار دارد.

مویدی افزود: با اطلاعات دقیق جمعیتی می‌توان برنامه‌های مناسب و موثر ایجاد و تدوین کرد. اگر کشوری در خصوص جمعیت خود، اطلاعات کامل و کافی نداشته باشد در برنامه ریزی، مدیریت و اجرا مشکل پیدا می‌کند.

به گفته رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، یکی از دستاوردهای نظام طی سالهای اخیر این است که با داشتن اطلاعات جمعیت، در همه حوزه‌های برنامه‌ریزی، پشتیبانی، اقتصادی، اجتماعی و …به سمتی حرکت کرده مکمل یکدیگر و در خدمت کشور و جامعه بوده است.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند