کد خبر: 154445

آخرین تحولات قیمتی کالای خوراکی

زور گرانی کالاهای خوراکی در هفته آخر مرداد به یک درصد هم نرسید

آخرین تحولات قیمتی کالاهای خوراکی نشان می‌دهد که بیشترین تغییرات قیمت به ارزان شدن کالاها اختصاص داشته و حداکثر گرانی ثبت شده به یک درصد هم نمی‌رسد.

کالاهای خوراکی
سرویس بازار -

تازه‌ترین گزارش هفتگی بانک مرکزی از متوسط قیمت خرده‌فروشی برخی کالاهای خوراکی در هفته منتهی به ۲۷ مرداد ماه نشان می‌دهد که در گروه لبنیات حدود ۰.۳ درصد افزایش قیمت نسبت به هفته ماقبل ثبت شده که در این گروه قیمت پنیر غیرپاستوریزه حدود ۰.۲ درصد کاهش و قیمت کره تا ۴.۵ درصد افزایش یافته است. قیمت سایر کالاهای خوراکی بدون تغییر بود در عین حال که تخم مرغ تا ۳.۳ درصد ارزان شده و شانه‌ای ۱۱ هزار و ۵۰۰ تا ۱۵ هزار تومان فروش رفته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، در گروه برنج و حبوبات نیز قیمت برنج وارداتی غیرتایلندی تا ۰.۶ درصد افزایش یافت، اما بهای سایر اقلام این گروه ثابت بود. برنج نسبت به هفته مشابه ماه قبل تا ۰.۴ درصد کاهش دارد. در گروه حبوبات نیز ارزانی ۰.۱ درصدی ثبت شد.

در مورد میوه‌ها نیز باید یادآور شد که کاهش سه درصدی نسبت به هفته ماه قبل و ریزش ۱۲.۶ درصد قیمت نسبت به هفته مشابه ماه قبل گزارش شده است. در گروه سبزیجات ریزش ۳.۸ درصدی قیمت وجود دارد.

در گروه گوشت‌ها، گوشت قرمز ۰.۷ درصد گران شده و هر کیلو گوشت گوسفند با استخوان تا ۴۴ هزار و ۵۰۰ و گوشت گاو و گوساله بی‌استخوان تا ۳۳ هزار و ۸۰۰ تومان عرضه شده است. در مورد گوشت مرغ نیز کاهش ۱.۴ درصدی قیمت وجود دارد و هر کیلو تا ۸۱۵۰ تومان در سطح شهر فروخته شده است.

در هفته منتهی به ۲۷ مرداد ماه بهای قند، شکر و چای خارجی بدون تغییر بود و قیمت روغن نباتی جامد تا ۰.۹ درصد افزایش داشت ولی روغن نباتی مایع ۰.۱ درصد ارزان شد.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.