زیان پالایشگاه‌های سینوپک از توقف خرید نفت ایران

زیان پالایشگاه‌های سینوپک از توقف خرید نفت ایران

یک مدیر ارشد در سینوپک که بزرگترین پالایشگر چین است اعلام کرد برخی از پالایشگاه‌هایش از توقف واردات نفت ایران آسیب خواهند دید.

هوانگ ونشنگ، نایب رئیس سینوپک گفت: برخی از پالایشگاه‌های پایین دستی ما برای پالایش نفت ایران طراحی شده‌اند. اگر ما واردات نفت ایران را متوقف کنیم، از این مسئله زیان خواهیم دید.

به گزارش تجارت‌نیوز، این اظهارات که نخستین اظهارنظر عمومی یک مدیرنفتی ارشد چینی درباره تصمیم واشنگتن برای تحریم ایران است، پس از این مطرح شد که رویترز هفته گذشته گزارش کرد شرکت بازرگانی نفت دولتی «ژوهای ژنرانگ» و سینوپک تدابیری را برای حفظ تامین در پیش گرفته‌اند و بندی را به قرارداد تامین بلندمدت با شرکت ملی نفت ایران اضافه کرده‌اند که به آنها اجازه می‌دهد از کشتی‌های شرکت ملی نفتکش ایران استفاده کنند.

هوانگ در یک کنفرانس مطبوعاتی که یک روز پس از انتشار درآمدهای مالی مطلوب سینوپک در شش ماهه نخست سال ۲۰۱۸ برگزار شد، گفت: تداوم تنش‌های تجاری میان آمریکا و چین، روی سود این شرکت تاثیر محدودی خواهد گذاشت.

در این بین سینوپک انتظار دارد تولید نفت این شرکت که ۱.۶ درصد در نیمه اول سال ۲۰۱۸ کاهش یافت، در سه سال آینده ثابت بماند.

 

منبع: رویترز

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند