عضو کمیسیون عمران مجلس:

زیرساخت‌های جذب سرمایه‌گذاری خارجی در حوزه ریلی فراهم شده است

زیرساخت‌های جذب سرمایه‌گذاری خارجی در حوزه ریلی فراهم شده است

علیم یارمحمدی با اشاره به وام 70 میلیون یورویی پاریس به تهران عنوان کرد که باید سرمایه‌های خارجی در همه حوزه‌ها جذب شوند، البته در این مسیر نیاز است به اولویت‌ها و نیازهای کشور توجه شود؛ به نحوی که هر معاونت در وزارت راه و شهرسازی با سرمایه‌گذاران خارجی به تفاهم برسد.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه لازم است زیرساخت سرمایه‌گذاری خارجی فراهم شود، گفت: به نظر می‌رسد زیرساخت‌ها برای سرمایه‌گذاری خارجی در حوزه ناوگان حمل‌و‌نقل ریلی فراهم شده است و این به نفع کشور تمام می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی با اشاره به فضای بعد از برجام عنوان کرد: بعد از اجرای توافق هسته‌ای بسیاری از کشورهای اروپایی خواهان سرمایه‌گذاری در ایران هستند، چرا که در شرایط نامناسب خاورمیانه، ایران تنها کشور امن برای سرمایه‌گذاری است، بنابراین باید از فضای پیش آمده بهترین استفاده را داشت.

نماینده مردم زاهدان در مجلس با تاکید بر اینکه اگر از فضای پسابرجام استفاده نکنیم، بازنده خواهیم بود، اظهار داشت: پیشنهاد می‌شود که وزیر راه و شهرسازی برای جذب سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف، رقابتی بین معاون‌های خود ایجاد و بعد از جذب سرمایه در حوزه راه، سرمایه‌گذاران را به سمت ساخت مسکن در ایران هدایت کند.

یارمحمدی در نهایت عملکرد وزارت راه و شهرسازی را در جذب سرمایه خارجی در فضای پسابرجام ارزیابی کرد و گفت: در حوزه هواپیما و ناوگان حمل‌ونقل ریلی سرمایه خارجی مناسبی جذب شد، اما انتظار ما بیش از این مقدار است.

 

منبع: خانه ملت

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند