کد خبر: 157192

ساخت اپلیکیشن کنترل سلامت قلب توسط دانشمند ایرانی

گروهی از پزشکان به رهبری دانشمند ایرانی، از اپلیکیشن جدیدی رونمایی کرده‌اند که با کمک دوربین موبایل طی چند دقیقه سلامت قلب را کنترل می‌کند.

سرویس تکنولوژی -

گروهی از پزشکان به رهبری مرتضی غریب دانشمند ایرانی، از اپلیکیشن جدیدی رونمایی کرده‌اند که با کمک دوربین موبایل  طی چند دقیقه سلامت قلب را کنترل می‌کند.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از دیلی میل، برای این منظور کافی است کاربر موبایل را جلوی گردن خود نگه دارد تا جریان خون وی بررسی شود.

این اپلیکیشن می‌تواند انقلابی در شیوه بررسی بیماری‌ها در کشورهای در حال توسعه ایجاد کند. مهندسان موسسه تحقیقات پزشکی کل‌تک و USC نشان دادند دوربین موبایل کاربر می‌تواند با روشی غیر تهاجمی اطلاعات دقیقی درباره سلامت قلب بیمار فراهم کند.

این روش در حقیقت آزمایشی را انجام می‌دهد که LVEF نامیده می‌شود و ابزاری مهم برای بررسی سلامت قلب است. در روش جدید پزشکان دوربین موبایل را دو دقیقه جلوی گلوی بیمار نگه داشتند.

غریب در این باره می‌گوید: با کمک این روش در مدت زمانی خیلی کوتاه ما توانستیم اطلاعات را جمع‌آوری و تایید کنیم.

علاوه بر غریب، ماریان رضوی یکی دیگر از مولفان این تحقیق نیز یک محقق ایرانی است. استارت‌آپی به نام Avicena که قرار است این اپلیکیشن را به بازار عرضه کند.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.