کد خبر: 189733

ساخت بیت‌کوین مصرف برق جهان را افزایش می‌دهد

برق مورد نیاز برای ساختن ارزهای دیجیتالی جدید در سال جاری میلادی ممکن است به اندازه کل برق مصرفی کشور آرژانتین باشد.

سرویس بازار -

برق مورد نیاز برای ساختن ارزهای دیجیتالی جدید در سال جاری میلادی ممکن است به اندازه کل برق مصرفی کشور آرژانتین باشد و یک عامل مهم برای رشد تولید انرژی‌های جایگزین در کشورهای مختلف از آمریکا تا چین باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس ارزیابی تحلیلگران موسسه مورگان استنلی، فعالیت‌های رایانه‌ای برای تولید بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتالی که اصطلاحا ماینینگ خوانده می‌شود، در سال ۲۰۱۸ مستلزم صرف ۱۴۰ گیگاوات ساعت برق است که معادل حدود ۰٫۶ درصد ازک ل مصرف جهانی برق است.

این رقم بیش از میزان مصرف برق پیش‌بینی شده برای خودروهای الکتریکی در سال ۲۰۲۵ است.

در این ارزیابی آمده است: اگر روند رشد ارزهای دیجیتال ادامه یابد، ما انتظار داریم که میزان مصرف برق برای فعالیت‌های ماینینگ افزایش یابد.

این عامل می‌تواند انگیزه‌ای برای شرکت‌های سرمایه گذار در زمینه انرژی‌های بادی و خورشیدی شود.

بر اساس این گزارش، فعالان در زمینه ماینینگ، احتمالا تمرکز خود را معطوف مناطقی نظیر چین، غرب میانه آمریکا و شمال غرب منطقه پاسیفیک خواهند کرد که هزینه مصرف برق در آن‌ها پایین است.

فعالان عرصه ماینینگ در قبال انجام محاسبات پیچیده مورد نیاز برای تایید تراکنش‌های ارزهای دیجیتالی، بیت کوین دریافت می‌کنند. این محاسبات گاهی به طور همزمان به چند دستگاه رایانه نیاز دارد.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.63)
1336.8
8.4
مثقال طلا (%0.14)
735700
1000
سکه امامی (%0)
1829000
دلار (%0)
4200
یورو (%0)
6775
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.