موضوعات داغ:

ساخت مجدد پلاسکو دهه فجر کلید می‌خورد

ساخت مجدد پلاسکو دهه فجر کلید می‌خورد

نایب‌رئیس کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از تاخیر در ساخت مجدد پلاسکو، گفت: اخذ مجوزهای لازم از شهرداری دلیل تعلل در ساخت این ساختمان بوده است.

قلی‌الله قلی‌زاده، با اشاره به سالگرد حادثه پلاسکو از بی‌توجهی به ساخت مجدد این ساختمان انتقاد کرد و گفت: طبق رایزنی‌های صورت گرفته عملیات عمرانی این ساختمان همزمان با دهه فجر آغاز خواهد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، نایب‌رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه هماهنگی‌های لازم از سوی بنیاد مستضعفان برای ساخت مجدد ساختمان پلاسکو انجام شده است، افزود: تعلل صورت گرفته در ساخت مجدد این ساختمان به علت اخذ مجوزهای لازم از سوی شهرداری بوده است.

نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و بخش آهوراند در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه پیگیری‌ها برای اخذ مجوز از شهرداری برای ساخت مجدد پلاسکو در جریان است، تصریح کرد: شهرداری باید با رعایت ضوابط و شرایط موجود هر چه زودتر مجوز ساخت این ساختمان را صادر کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: امیدواریم عملیات ساخت پلاسکو طبق وعده داده شده در دهه فجر آغاز شود.
گزارش مقصران پلاسکو به مردم ارائه می‌شود.

قلی‌زاده در پاسخ به این سوال که چرا تاکنون خاطیان و مقصران در حادثه پلاسکو مشخص نشده و گزارشی در خصوص آن‌ها به مردم داده نشده است، گفت: رسیدگی‌ها ادامه دارد و هر نوع گزارشی در خصوص تخلف صورت گرفته به قوه قضاییه ارسال می‌شود.

وی ادامه داد: علت تاخیر در گزارش‌دهی به مردم در خصوص مقصران حادثه پلاسکو این است که هنوز بررسی‌ها در این باره نهایی نشده است و تصمیم‌گیری بدون بررسی همه جوانب کار درست نیست.

قلی‌زاده، یادآور شد: اگر کسی قبل از نهایی شدن گزارش تخلف صورت گرفته در حادثه پلاسکو مقصر شناخته و به مردم معرفی شود اما پس از بررسی‌های نهایی اشتباه بودن این تشخیص دیده شود اشتباه بزرگتری صورت گرفته است.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: به طور حتم پس از بررسی همه جوانب موضوع اطلاع‌رسانی دقیق در خصوص تخلف صورت گرفته در حادثه منتج به پلاسکو به مردم صورت خواهد گرفت.

 

منبع: خانه ملت

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند