کد خبر: 158340

وزیر صنعت، معدن و تجارت:

تهیه گزارش رفع موانع تولید در سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان

وزیر صنعت با بیان اینکه منافع مصرف‌کننده‌ با حمایت تعرفه‌ای کامل از کالاهای تولید داخل تامین می‌شود، گفت: سازمان حمایت تهیه گزارش‌های کارشناسی برای رفع موانع تولید را در دستور کار قرار داد.

تهیه گزارش رفع موانع تولید در سازمان حمایت
سرویس کسب‌وکار -

محمد شریعتمداری پس از پایان مجمع عمومی عادی سالیانه سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: در این جلسه عملکرد سال مالی منتهی به پایان سال ۱۳۹۵ با حضور اکثریت اعضای مجمع مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی استفاده از روش‌های نوین کنترل، رصد و پایش بازار کالا و خدمات توسط سازمان را از خروجی‌های مهم جلسه دانست و افزود: روش‌های نوین کنترل بازار، بار فعالیت‌های جاری فیزیکی سازمان در کنترل و نظارت بر بازار را به حداقل کاهش خواهد داد.

رئیس مجمع عمومی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، استفاده از شبکه‌های مردمی و ایجاد یک مطالبه عمومی در مردم برای کنترل بازار را به عنوان خروجی دیگر این جلسه اعلام کرد و گفت: حضور و همراهی مردم برای کنترل اجحاف و خروج از قوانین و مقرررات حاکم به عنوان یک نیاز ضروری برای رسیدگی به حوزه بازار در این جلسه مورد تاکید قرار گرفت که سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان آن را مورد توجه ویژه خود قرار خواهد داد.

شریعتمداری این سازمان را حامی تولیدکنندگان نیز دانست و ادامه داد: سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان باید در حوزه حمایت از تولیدکنندگان نیز نقش اساسی خود را همگام با حمایت از مصرف‌کنندگان ایفا کند که نقش حمایتی سازمان با تهیه گزارش‌های کارشناسی برای رفع موانع تولید در دستور کار سال ۹۶ قرار دارد.

وی نظام‌های تعرفه‌ای موجود در کشور را یکی از مهم‌ترین نظام‌های حمایتی دانست و افزود: کالاهایی که در داخل کشور تولید می‌شوند حتما باید مورد حمایت تعرفه‌ای کامل به صورت زماندار و هدفمند قرار بگیرند تا فعالیت‌های تولیدی در کشور نیز بتوانند منافع مصرف‌کننده را مورد توجه جدی قرار دهند.

 

منبع: مهر

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.