کد خبر: 207347

چهره‌های ورزشی برای تبلیغات محیطی چقدر گرفته‌اند؟

ستاره‌ها روی بیلبورد شهر

ستاره‌ها روی بیلبوردها. این حسرتی بود که در تمام دهه ۸۰ و نیمی از دهه ۹۰ حسرتش به دل خیلی از ستاره‌ها ماند. یک راه ساده برای پول در آوردن از شهرت، برایشان ممنوع شده بود اما از سال ۱۳۹۴ با مصوبه‌ای از وزارت ارشاد دولت روحانی، این اجازه به ستاره‌ها داده شد تا روی بیلبوردها برگردند.

ستاره‌ها روی بیلبورد شهر
سرویس جامعه -

ستاره‌ها روی بیلبوردها. این حسرتی بود که در تمام دهه ۸۰ و نیمی از دهه ۹۰ حسرتش به دل خیلی از ستاره‌ها ماند. یک راه ساده برای پول در آوردن از شهرت، برایشان ممنوع شده بود اما از سال ۱۳۹۴ با مصوبه‌ای از وزارت ارشاد دولت روحانی، این اجازه به ستاره‌ها داده شد تا روی بیلبوردها برگردند. اگرچه همچنان این محدودیت‌ها در رسانه ملی وجود داشت.

به گزارش خبرنگار تجارت‌نیوز، قبل از این هم تنها یک مورد و در جام جهانی قبلی، برای تبلیغ جواد نکونام برای روغن‌موتوری به نام کاپیتان، مجوزی موقت از رسانه ملی و ارشاد گرفته شده بود. قراردادی که برای یک سال رقمی حدود ۵۰۰ میلیون تومان برای کاپیتان وقت تیم ملی داشت و به نوعی سدشکن بود، چون بعد از آن رضا گلزار و علی دایی با تصویب و ابلاغ مصوبه جدید، خیلی سریع روی بیلبوردها رفتند.

ابتدا قرار بود تنها تبلیغات برای محصولات ایرانی آزاد باشد اما خیلی زود، آزادی برای کالاهای خارجی که نمایندگی داخلی داشتند هم اعمال شد و حالا تقریبا خیلی‌ها قراردادهای تبلیغاتی دارند یا در پروژه محبوب این روزها در علم تبلیغات یعنی «تبلیغات اثرگذار» سهمی داشته‌اند.

حالا از کارلوس کی‌روش تا کریم باقری، علی دایی، احمدرضا عابدزاده، کیمیا علیزاده، بهرام رادان، رضا یزدانی، سیروان و زانیار خسروی تا رضا گلزار در تبلیغات تلویزیونی یا روی بیلبوردها هستند و ارقامی که می‌گیرند، هزینه مناسبی برای گذران زندگی‌شان شده است. گاه این قراردادها نجومی است مثل قرارداد کی‌روش اما به صرفه است برای شرکتی که قرارداد را بسته و گاه ارقامی ناچیز است برای برندهای کوچک و دارای مخاطب خاص.

منبع: سازندگی

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0)
1313.8
مثقال طلا (%0.37)
657900
2400
سکه امامی (%0.69)
1611000
11000
دلار (%0.31)
4764
15
یورو (%0.12)
5858
7
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.