سرمایه‌گذاری خارجی در امارات به یک تریلیون درهم رسید

سرمایه‌گذاری خارجی در امارات به یک تریلیون درهم رسید

آمار رسمی امارات متحده عربی نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در این کشور به بیش از یک تریلیون درهم رسید و بریتانیایی‌ها در صدر سرمایه‌گذاران قرار گرفتند.

مجموع سرمایه‌گذاری خارجی مستقیم در امارات متحده عربی تا پایان سال ۲۰۱۶ میلادی به بیش از یک تریلیون درهم معادل ۲۷۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار رسید که از این حیث یک رکورد محسوب می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، همچنین آمارهای رسمی این کشور حاکی از آن دارد که مجموع سرمایه‌گذاری مستقیم در داخل این کشور توسط سرمایه‌گذاران غیر مقیم تا پایان سال ۲۰۱۶ میلادی به ۱.۰۵ تریلیون درهم رسید.

بریتانیایی‌ها با اختصاص ۱۶.۵ درصد از مجموع سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در رتبه نخست و به دنبال آن هند، ایالات متحده آمریکا، فرانسه و عربستان سعودی هر کدام به ترتیب با ۵.۵ درصد، ۴.۳ درصد، ۴.۱ درصد و ۳.۷ درصد در جایگاه دوم تا پنجم قرار گرفتند.

بر همین اساس، جذب سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در بخش خُرده‌فروشی و عمده‌فروشی با ۲۴.۹ درصد، بیشترین سهم را در امارات متحده عربی به خود اختصاص داده است.

ضمن اینکه بخش املاک، خدمات مالی و بیمه‌ای، صنایع تبدیلی و معدن هر کدام با ۲۳.۸ درصد، ۱۹.۳ درصد، ۹.۲ درصد و ۸.۸ درصد در جایگاه دوم تا پنجم قرار گرفتند.

 

منبع: ترید عربیا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند