موضوعات داغ:

سرمایه‌گذاری ۴ هزار میلیارد تومانی در شهرک‌های صنعتی کشور

سرمایه‌گذاری ۴ هزار میلیارد تومانی در شهرک‌های صنعتی کشور

همزمان با فرا رسیدن دهه مبارک فجر، بیش از ۳۶۰ طرح با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۴۴ هزار میلیارد ریال در شهرک‌ها و نواحی صنعتی سراسر کشور به بهره‌برداری می‌رسند.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (ایزیپو)، در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، بهره‌برداری از ۳۶۸ طرح با سرمایه‌گذاری ریالی بالغ بر ۴۴ هزار میلیارد ریال، ارزی ۱۰۶ میلیون دلار و میزان اشتغالزایی ۱۲ هزار و ۵۶ نفر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور آغاز می‌شود.

بیشترین تعداد طرح با ۷۰ طرح در استان آذربایجان شرقی با مجموع اشتغال ۲ هزار و ۱۹۲ نفر و بیشترین حجم سرمایه‌گذاری بالغ بر ۵ هزار میلیارد ریال مربوط به استان تهران است.

تعداد ۲۹ طرح نیز در ۱۷ استان با مجموع سرمایه‌گذاری ریالی بالغ بر ۲۷ هزار میلیارد ریال، ارزی ۸۸ میلیون و ۸۰۶ هزار دلار و میزان اشتغالزایی ۳ هزار و ۲۰۸ نفر، جزء طرح‌های با سرمایه‌گذاری بالای ۴۰۰ میلیارد ریال می‌باشند.

همچنین از این تعداد طرح‌ها، ۵ طرح با سرمایه‌گذاری ریالی بالغ بر ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال، ارزی ۳۲ میلیون دلار و میزان اشتغالزایی ۳۳۵ نفر با مشارکت سرمایه‌گذاران خارجی در استان‌های تهران، خراسان رضوی، خوزستان و زنجان درحال انجام است.

این گزارش حاکی است، همزمان با فرا رسیدن دهه مبارک فجر، ۲۹۴ پروژه عمرانی نیز با سرمایه‌گذاری ۲۷۲ میلیارد و ۷۸۸ میلیون ریال در ۱۹۹ شهرک و ناحیه صنعتی سراسر کشور به بهره‌برداری می‌رسد.

احداث ساختمان‌های اداری، نگهبانی و آتش نشانی، احداث پل، تقاطع غیرهمسطح، سردر، خط انتقال و شبکه توزیع آب، برق، گاز، مخابرات و فیبر نوری، منبع زمینی، اتصال شبکه پساب تصفیه‌خانه به شبکه توزیع آب فضای سبز، زیرسازی و جدول گذاری و آسفالت معابر، شبکه روشنایی معابر، دفع آب‌های سطحی، محوطه سازی و تکمیل معابر، تکمیل ورودی و خروجی، اجرای عملیات خاکی، نیروگاه خورشیدی، تصفیه‌خانه و شبکه جمع‌آوری فاضلاب، چاه آب، رنگ آمیزی جداول و زیباسازی فضای سبز و … بخشی از عناوین پروژه‌های عمرانی قابل بهره‌برداری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور است.

شایان ذکر است، سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران هم‌اینک با دارا بودن ۴۹۹ شهرک و ۳۱۱ ناحیه صنعتی و ۳ منطقه ویژه اقتصادی درحال بهره‌برداری، ۶۵ شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی، ۶ شهرک فنآوری، ۳۶ مرکز خدمات فنآوری و کسب و کار، ۲ مجتمع فنآوری اطلاعات و خدمات نرم‌افزاری، ۷۵ هزار و ۴۹۹ قرارداد منعقده و بهره‌برداری از ۴۲ هزار و ۷۸۴ واحد صنعتی کوچک و متوسط، موجبات اشتغال مستقیم ۸۶۳ هزار و ۳۴۴ نفر را در سراسر کشور فراهم نموده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند