سرمایه‌گذاری میلیاردی «اوبربانک» اتریش در ایران

سرمایه‌گذاری میلیاردی «اوبربانک» اتریش در ایران

وزیر اقتصاد از اجرای چند پروژه زیربنایی در ایران با سرمایه‌گذاری یک میلیارد یورویی اوبربانک اتریش خبر داد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان که برای شرکت در سی و نهمین اجلاس وزرای صندوق توسعه اوپک در وین پایتخت اتریش بسر می‌برد در دیدار با رییس کل بانک مرکزی اتریش از اجرای چند پروژه زیربنایی در ایران با کمک خط اعتباری یک میلیارد یورویی اوبر بانک اتریش خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، مسعود کرباسیان در این دیدار با اعلام این خبر گفت: احداث یک بیمارستان نسل پنجمی در زمینه درمان سرطان و پروژه خط توسعه سنگ آهن از جمله پروژه‌هایی است که کار اجرایی آن به وسیله خط اعتباری یک میلیارد یورویی اوبر بانک اتریش آغاز شده است.

وزیر اقتصاد کشورمان در ادامه گفت: بانک مرکزی اتریش، از جمله اولین بانک‌های اروپایی بود که بعد از برجام، روابط بانکی خود با بانک مرکزی ایران را آغاز کرد. کرباسیان خطاب به “ایوالد نووتنی”، رییس کل بانک مرکزی اتریش تاکید کرد: در شرایط فعلی زمینه همکاری ما با اروپا و به ویژه کشور اتریش و بانک مرکزی این کشور بیش از پیش فراهم شده است.

کرباسیان همچنین از حمایت‌های اتریش در زمینه بهبود مجدد رتبه اعتباری ایران در سطح جهانی تقدیر کرد. وزیر اقتصاد کشورمان در پایان با اشاره به سفر آتی رییس‌جمهور ایران به اتریش گفت: در جلسات مقدماتی وزرا با رییس جمهور، وی بر همواری و تعامل اتریش با ایران نگاه مثبت و اطمینان بخشی داشت.

 

منبع: ایبنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند