کد خبر: 168803

سرمایه‌گذاری میلیاردی در بنادر کشور

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان این‌که تا کنون ۹ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بنادر کشور صورت گرفته است از پیش‌بینی سرمایه‌گذاری ۳ هزار میلیاردی در بنادر خبر داد.

سرویس حمل‌ونقل -

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان این‌که تا کنون ۹ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بنادر کشور صورت گرفته است از پیش‌بینی سرمایه‌گذاری ۳ هزار میلیاردی در بنادر خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمد راستاد، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در اولین پانل همایش بین‌المللی حمل‌‌ونقل و لجستیک با عنوان نقش بخش خصوصی و دولتی در ایجاد مراکز لجستیک اظهار داشت: با توجه به این‌که بنادر مدرن امروزی، صرفا به‌ جای این‌که تغییردهنده مد حمل‌‌ونقل باشند، حلقه‌های زنجیره یکپارچه جهانی لجستیک هستند.

وی افزود: به‌ عنوان مراکز لجستیک نیاز است سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی و دولتی انجام شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی، با بیان این‌که مصداق تفکیک سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و دولتی در بنادر کشور به صورتی است که زیرساخت‌های بندری و حوضچه‌های آرامش، موج‌شکن‌ها و اسکله توسط بخش دولتی انجام می‌شود، گفت: در مقابل، روبناها، تجهیزات و پس‌کرانه‌ها برای توسعه مراکز لجستیکی و توزیع و فعالیت‌های در برگیرنده ارزش‌افزوده، توسط بخش خصوصی قابل تامین است.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی این مدل از مدیریت بنادر را مدیریت صاحب‌خانه‌ای عنوان کرد و گفت: این مدل رویکرد ما برای مشارکت بخش خصوصی در زمینه سرمایه‌گذاری و ایجاد مراکز لجستیکی در بنادر است که به‌ عنوان ‌مثال، ترمینال کانتینری در فاز ۳ بندر شهیدرجایی توسط بخش خصوصی انجام می‌شود.

راستاد یادآور شد: تا کنون ۹ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بنادر کشور صورت گرفته است و ۳ هزار میلیارد تومان دیگر نیز پیش رو قرار دارد. همچنین علاوه بر آن، امکان جذب بیشتر سرمایه تحت عنوان برنامه‌های توسعه‌ای بنادر نیز وجود دارد.

 

منبع: مهر

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.