دژپسند عنوان کرد:

رونق سرمایه‌گذاری و تولید، رویکرد جدی دولت است

رونق سرمایه‌گذاری و تولید، رویکرد جدی دولت است

وزیر اقتصاد گفت: رونق سرمایه‌گذاری و تولید، رویکرد جدی دولت است تا از این مسیر شاهد کاهش تورم، افزایش تولید و اشتغال در کشور باشیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد در نشست هم‌اندیشی فعالان اقتصادی و تجار سیستان و بلوچستان در زاهدان اظهار کرد: رمز جهش اقتصاد سیستان و بلوچستان سرمایه‌گذاری است.

وی گفت: سیستان و بلوچستان با برخورداری از فرصت مرز و تنها بندر اقیانویسی و دسترسی به بازارهای آسیای میانه، می‌تواند سرمایه خارجی را با سودآوری خوب برای خود رقم زند.

دژپسند خاطرنشان کرد: اگر برنامه راهبردی مناسب برای استان تدوین شود و نظارت و پیگیری لازم صورت گیرد، می‌توان شاهد پیشرفت این نقطه از ایران اسلامی بود.

وی گفت: رونق سرمایه‌گذاری و تولید، رویکرد جدی دولت است تا از این مسیر شاهد کاهش تورم، افزایش تولید و اشتغال در کشور باشیم.

وزیر اقتصاد با اشاره به تسهیلات اعطایی بانک‌ها در سیستان و بلوچستان اظهار کرد: در ۹ ماهه نخست امسال ۱۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی در این استان پرداخت شده است.

وی افزود: سیستان و بلوچستان از ظرفیت‌های فراوانی نظیر تجارت، معادن، اقتصاد آب، کشاورزی و غیره برخوردار است که می‌توان با سرمایه گذاری در این بخش‌ها توسعه، اشتغال و تولید را در منطقه به ارمغان آورد.

دژپسندرتصریح کرد: تنها در انتظار منابع دولتی بودن سبب حل مشکل سیستان و بلوچستان نمی‌شود بلکه همت و بسیج همه افراد را می‌طلبد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی به راه اندازی مرکز سرمایه‌گذاری در سیستان و بلوچستان تاکید کرد و گفت: به حمیرا ریگی تنها سفیر این استان در برونئی تاکید کردیم که ثروت‌های مردم آن کشور را به سمت سرمایه‌گذاری در سیستان و بلوچستان سوق دهد.

وی بر رفع موانع در حوزه گمرک، مالیات و غیره برای سرمایه گذاری بیشتر در سیستان و بلوچستان نیز تاکید کرد.

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند