سرمایه‌گذاری کلان رنو برای توسعه خودروهای برقی

سرمایه‌گذاری کلان رنو برای توسعه خودروهای برقی

شرکت خودروسازی رنو فرانسه قصد دارد تا سال ۲۰۲۲ میلادی بیش از ۱.۲ میلیارد دلار را به منظور توسعه خط تولید خودروهای الکتریکی اختصاص دهد.

بسیاری از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند.

به گزارش تجارت‌نیوز، بنابراین بسیاری از شرکت‌های خودروسازی در جهان عزم خود را برای تولید انبوه خودروهای برقی جزم کرده و از برنامه‌های خود بدین منظور رونمایی کرده‌اند. افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاک، موجب شده است شرکت‌های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه‌های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.

بدین منظور شرکت خودروسازی رنو فرانسه اعلام کرده است که می خواهد تا سال ۲۰۲۲ میلادی در زمینه توسعه و گسترش خودروهای الکتریکی و برقی سرمایه گذاری کلان و هنگفتی به ارزش ۱.۲ میلیارد دلار کند. این خودروساز اروپایی تصمیم گرفته است که در چهار کارخانه خود سرمایه‌گذاری کرده و پلتفرم‌های جدیدی را به منظور توسعه خط تولید و تولید انبوه خودروهای الکتریکی و دوستدار محیط زیست ایجاد و راه اندازی کند. این سرمایه گذاری منجر به همکاری‌های بیشتر شرکت‌های رنو فرانسه، نیسان و متیسوبیشی ژاپن در کارخانه دوای فرانسه خواهد شد.

بدین ترتیب، ظرفیت یکی از کارخانه‌های رنو دو برابر شده و تولید موتور برقی در یکی دیگر از کارخانه‌ها آن از سال ۲۰۲۱ هم زمان با نسل جدید موتورهای الکتریکی، سه برابر می شود.

کارلوس گوسن – مدیر اجرایی شرکت رنو – در این خصوص می گوید: این که ما در زمینه توسعه پلتفرم های خط تولید خودروهای برقی، الکتریکی، پاک و دوستدار محیط زیست می کوشیم، به طور قطع مشتریان ما را در کشورهای گوناگون جهان افزایش داده و جذابیت و رقابت پذیری ما را نیز در میان شرکت های خودروساز بهبود می بخشد.

وی در ادامه سخنانش افزود: ما با سیاست‌گذاری و استراتژی‌های موفقیت آمیز خود، می‌خواهیم برتری خود را در بازار خودروهای برقی و الکتریکی جهان حفظ کرده و ارتقا ببخشیم و در عین حال، به توسعه شیوه‌های نوین حمل‌ونقل پایدار و پاک بپردازیم.

اختصاص این سرمایه‌گذاری هنگفت که جزئی از هدف رنو برای دستیابی به درامد بیش از ۸۱ میلیارد دلاری است، بخشی از برنامه‌های راهبردی و استراتژیک این خودروساز فرانسوی به شمار می‌رود.

رنو می‌خواهد تا سال ۲۰۲۲ میلادی یعنی چهار سال آینده، هشت خودروی تمام الکتریکی و ۱۲ نمونه برقی شده از مدل‌های بنزینی را روانه بازارهای جهانی کند.

دولت‌های بسیاری همچون انگلستان، فرانسه، نروژ، اسپانیا، یونان، مکزیک، چین و هند از جمله پیشگامانی هستند که قصد دارند به منظور جلوگیری از آلودگی هوا و حفظ محیط زیست، تولید و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی را تا دهه ۲۰۳۰ و نهایتا تا دهه ۲۰۴۰ میلادی (حدودا دو دهه آینده) ممنوع و متوقف اعلام کنند.

 

منبع:وب سایت Financial Times

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند