موضوعات داغ:

سرمایه‌گذاری یک میلیارد یورویی اروپایی‌ها در ترکیه

سرمایه‌گذاری یک میلیارد یورویی اروپایی‌ها در ترکیه

مقامات بانک توسعه و زیرساخت اروپا با تمجید از زیرساخت‌های اقتصادی و جمعیت جوان ترکیه اعلام کردند: امسال یک میلیارد یورو در اقتصاد این کشور سرمایه‌گذاری خواهند کرد.

یک بانک اروپایی با تمجید از اقتصاد ترکیه اعلام کرد: امسال یک میلیارد دلار در ترکیه سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از خبرگزاری آناتولی؛ مقامات بانک توسعه و زیرساخت اروپا با تمجید از زیرساخت‌های اقتصادی و جمعیت جوان ترکیه اعلام کردند: امسال یک میلیارد یورو در اقتصاد این کشور سرمایه‌گذاری خواهند کرد.

آرویو تویرکنر، مدیر شعبه این بانک در ترکیه گفت: سال ۲۰۱۸ سال پرچالشی بود، سالی پر از تنش‌های ژئوپلتیکی، تعطیلی بنگاه‌های اقتصادی، کاهش دراماتیک ارزش پول برخی کشورها و بدتر شدن حس سرمایه‌گذاران نسبت به اقتصاد جهانی. سال گذشته بانک توسعه و زیرساخت اروپا یک میلیارد یورو در ۳۴ پروژه ترکیه سرمایه‌گذاری کرد و برای امسال قصد داریم سرمایه‌گذاری‌مان را در سطح کنونی حفظ کنیم.

وی افزود که ترکیه از نظر جذب سرمایه‌گذاری بانک توسعه و زیرساخت اروپا در مقام سوم قرار دارد: امسال تمرکز این بانک بر سرمایه‌گذاری بر روی صنایع صادرات محور خواهد بود.

تویرکنر گفت: علی‌رغم تلاطم سال گذشته، زیرساخت‌های قوی در اقتصاد ترکیه وجود دارد. ترکیه موقعیت جغرافیایی منحصر به فردی دارد و آب و هوا و فرهنگ آن، این کشور را به مقصدی جذاب برای گردشگری تبدیل کرده است.

سال گذشته ترکیه حدود ۸ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی جذب کرد. بنا بر اعلام سایت سانتاندر ترید، اروپایی‌ها بزرگ‌ترین سرمایه‌گذار خارجی در ترکیه هستند به گونه‌ای که تا پایان سال ۲۰۱۷ هلند بزرگ‌ترین سرمایه‌گذار خارجی در ترکیه بوده است و پس از این کشور، اسپانیا، آذربایجان، اتریش، انگلیس، آلمان، ژاپن، بلژیک و آمریکا بیشترین میزان سرمایه‌گذاری را در این کشور داشته‌اند.

 

منبع: ایسنا

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند