سرمایه‌گذاری ۱۴ میلیارد دلاری فورد

سرمایه‌گذاری ۱۴ میلیارد دلاری فورد

مدیرعامل جدید شرکت فورد گفت: ۱۴ میلیارد دلار طی ۵ سال آینده در حوزه تولید خوردهای برقی و سایر خودروها سرمایه‌گذاری خواهیم کرد.

مدیرعامل فورد گفت: ۱۴ میلیارد دلار بر روی ساخت خودروهای مختلف سرمایه‌گذاری کرده و برای تولید خودروهای برقی حساب ویژه‌ای باز کرده‌ایم.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از یو اس تودی، «جیم هکیت»، مدیرعامل جدید شرکت فورد موتور آمریکا گفت: ۱۴ میلیارد دلار طی ۵ سال آینده در حوزه تولید خوردهای برقی و سایر خودروها سرمایه‌گذاری خواهیم کرد؛ این درحالی است که گفته می‌شود وی به دنبال افزایش سود و بالا بردن موقعیت این کمپانی در آینده است.

همچنین «جیم هکیت» گفت: چشم‌انداز آینده تولید خودروهای فورد شامل کاهش اتومبیل های ۴ سرنشینی و سرمایه‌گذاری در جهت تولید کامیون‌ها و خودروهای شاسی بلند است.

فورد قصد دارد ۱۰ میلیارد دلار از هزینه‌های اضافی مرتبط با مواد تولیدی و نیز ۴ میلیارد دلار از هزینه‌های مهندسی خود را کاهش دهد و در عوض، آن را هزینه برنامه‌های جدید خود کند؛ ضمن این‌که زمان ساخت خودرو را ۲۰ درصد کاهش دهد.

همچنین فورد قرار است تعداد مدل های خودروهای صندوق دار و شاسی بلند این شرکت را کاهش دهد و به جای آن به طراحی‌های ویژه و آپشن‌های بیشتر روی بیاورد.

از جمله برنامه‌های دیگر فورد، کاهش هزینه ۳۲ درصدی در خودروهای با سیستم سنتی احتراق داخلی از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۲ میلادی است و در عوض آن را در بخش تولید خودرهای برقی هزینه کند.

بر همین اساس، فورد قصد دارد یک تیم ویژه با نام «تیم ادیسون» تشکیل دهد. درحال حاضر مدیر عامل جدید فورد تحت فشار برای تقویت سود این شرکت است و اعلام کرده که بیش یک‌سال زمان نیاز است تا تغییرات اعمال شود.

 

منبع: مهر

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند