پیش بینی جهش اقتصادی در آمریکا

غول جدید در بازار بیت‌کوین/ ارز دیجتالی یک کلاس بالا رفت

غول جدید در بازار بیت‌کوین/ ارز دیجتالی یک کلاس بالا رفت

بر اساس گزارش‌های اقتصادی سه ماهه اعضای کمیته بازار آزاد فدرال، پیش‌بینی می‌شود که تولید ناخالص داخلی در سال ۲۰۲۱، ۶٫۵ درصد افزایش پیدا کند. قرار است یک غول جدید نیز به بازار بیت‌کوین

به گزارش تجارت‌نیوز، روزی که گذشت روز پرخبری برای اقتصاد بود. یک نهاد بزرگ بین‌المللی تصمیم گرفت تا برای مشتریان خود شرایط دسترسی به بیت‌کوین را داشته باشد.

تصمیمات جدید فدرال

بر اساس گزارش سی ان بی سی، فدرال رزرو روز چهارشنبه به شدت انتظارات و پیش‌بینی خود را برای رشد اقتصادی افزایش داد اما نشان داد که با وجود چشم‌انداز بهبود یافته و تغییر نرخ تورم در سال جاری ، احتمال افزایش نرخ بهره تا سال ۲۰۲۳ وجود ندارد.

همانطور که به طور گسترده انتظار می‌رفت، کمیته بازار آزاد فدرال سیاستگذاری همچنان با حفظ یک برنامه خرید دارایی که بانک مرکزی حداقل ۱۲۰ میلیارد دلار اوراق قرضه در ماه خریداری می‌کند، به ثابت نگه داشتن نرخ وام کوتاه‌مدت نزدیک به صفر رأی داد.

این تغییرات اساسی در چگونگی نگاه بانکداران مرکزی به مسیر اقتصادی پیش رو و تأثیر آن بر سیاست‌ها ایجاد کرد. بر اساس گزارش‌های اقتصادی سه ماهه اعضای کمیته بازار آزاد فدرال، پیش‌بینی می‌شود که تولید ناخالص داخلی در سال ۲۰۲۱، معادل ۶٫۵ درصد افزایش پیدا کند.

پیش‌بینی‌های این شاخص در سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ به ترتیب برای سود ۳٫۳ و ۲٫۲ درصد است.

همراه با افزایش تولید ناخالص داخلی ، اعضای کمیته پیش بینی می کنند که بیکاری از سطح فعلی ۶.۲ درصد به ۴.۵ درصد کاهش پیدا کند. پیش بینی های دو سال بعدی ۴٫۲ درصد و ۳٫۷ درصد قبل از رسیدن به سطح طولانی تر ۴ درصد خواهد بود.

قیمت طلا و دلار

قیمت طلا بعد از انتشار خبر جهش رشد اقتصادی پایین آمد اما پس از آنکه فدرال رزرو اعلام کرد که حداقل تا سال ۲۰۲۳ به نرخ بهره نزدیک به صفر ادامه خواهد داد، قیمت طلا بالاتر رفت.

قیمت طلا تحویل آوریل (اردیبهشت) به ۱۷۲۷٫۱۰ دلار در هر اونس رسید و سپس تا ۱،۷۴۲ دلار در هر اونس صعود کرد. در حال حاضر قیمت طلای نقدی هزار و ۷۴۴ دلار است که نشان دهنده ۱۳ دلار افزایش یا ۰.۷۷ درصد است. دلار پس از آنکه فدرال رزرو نرخ را در حالت انتظار نگه داشت و پیش بینی کرد هیچ افزایشی در سال ۲۰۲۳ رخ ندهد، روز چهارشنبه افت کرد.

با عقب‌نشینی از عملکرد خزانه داری ۱۰ ساله آمریکا از بالاترین رقم ۱۳ ماهه، شاخص دلار آمریکا، با ۰٫۴۳ درصد کاهش به ۹۱٫۴۸ کاهش یافت.

غول جدید بیت کوین

سایت سی ان بی سی به طور انحصاری خبری دریافت کرده است که مورگان استنلی اولین بانک بزرگ ایالات متحده به مشتریان صندوق سرمایه گذاری خود زمینه دسترسی به وجوه بیت کوین را فراهم می کند.

بانک سرمایه گذاری ، یک غول بزرگ در مدیریت ثروت با دارایی ۴ تریلیون دلار است ، این نهاد روز چهارشنبه در یادداشت داخلی به مشاوران مالی خود گفته در حال راه اندازی دسترسی به سه صندوق است که مالکیت بیت کوین را امکان پذیر می کند.

این اقدام ، گامی مهم برای پذیرش بیت کوین به عنوان یک کلاس دارایی است نوسانات بیت کوین در سال گذشته شرکتهای وال استریت را تحت فشار قرار داده است تا به فکر شرکت در کلاس دارایی های نوپا باشند.

در حال حاضر قیمت هر بیت کوین با افزایش بیش از ۳ درصد به ارزش ۵۷ هزار و ۷۹۱ دلار رسیده است.

منبع: اقتصادنیوز

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند