سقوط دلار به‌دنبال اظهارات افتراآمیز ترامپ

سقوط دلار به‌دنبال اظهارات افتراآمیز ترامپ

ارزش دلار در برابر ارزهای اصلی جهان به دنبال اتهامات دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا به چین و اروپا مبنی بر دستکاری عمدی ارز در حدود ۰.۶ درصد پایین آمد.

به دنبال انتشار پیام توئیتری دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر متهم کردن چین و اتحادیه اروپا به دستکاری عمدی یوآن و یورو و نیز پایین نگه داشتن نرخ بهره، بازار ارز به این اظهارت واکنش نشان داد و تاثیر منفی بر روی دلار آمریکا گذاشت.

به گزارش تجارت‌نیوز، در همین حال پیام توئیتری ترامپ در ۲۴ ساعت گذشته منجر به افزایش ارزش یورو، یوآن و ین در برابر دلار شد و شاخص دلار آمریکا که ارزش پول ایالات متحده را در برابر سبدهای اصلی ارز جهان نشان می دهد در حدود ۰.۶ درصد کاهش پیدا کرد و دلار را در مسیر بدترین عملکرد روزانه خود در ماه جاری میلادی قرار داد.

پایین نگه داشتن ارز باعث می شود که واردات برای کشورها به ارز کشور مبدا ارزانتر باشد و این موضوع باعث می‌شود که واردات کالاهای آمریکایی برای کشورها گرانتر تمام شود و در نتیجه بر روی تراز تجاری آمریکا تاثیر منفی می گذارد. بر پایه این گزارش، ترامپ برآورد کرد که نابرابری های ارزی اتحادیه اروپا ۱۵۰ میلیارد دلار به آمریکا هزینه وارد کرده است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند