در پی افزایش نگرانی‌ها از جنگ تجاری آمریکا و چین رخ داد

سقوط سهام بورس‌های آسیا

سقوط سهام بورس‌های آسیا

درحالی‌که سهامداران و سرمایه گذاران در دنیا نگران آسیب رساندن اقدامات تجاری دولت ترامپ به رشد اقتصادی جهان هستند، سهام آسیایی به پایین‌ترین سطح خود طی ۹ ماه گذشته سقوط کرد.

در حالی‌که سرمایه‌گذاران نگران آسیب رساندن اقدامات دولت ترامپ به رشد اقتصادی جهان هستند، سهام آسیایی به پایین‌ترین سطح خود طی ۹ ماهه اخیر سقوط کرد. هر چند به نظر می‌رسد مواضع آمریکا در مورد سرمایه‌گذاری چینی‌ها در شرکت‌های تکنولوژیکی آمریکا نرم‌تر شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز،گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه در خارج از ژاپن ام‌اس‌سی‌آی، تا ۰.۵۲ درصد افت کرد تا به پایین‌ترین رکورد ۹ ماهه اخیر برسد. شاخص نیکی ژاپن افت‌های اوایل روز خود را جبران کرد و در پایان بدون تغییر نسبت به روز گذشته به کار خود پایان داد.

در معاملات دیشب هم در وال‌استریت، اس‌اند پی ۵۰۰ با ۰.۶۰ درصد کاهش به کمترین سطح یک ماهه خود رسید.

شاخس گسترده سهام جهان ام‌اس‌سی‌آی هم به پایین‌ترین میزان خود در سه‌ماه گذشته سقوط کرد.به نظر می رسد این شاخص چهارمین ماه متوالی ضرردهی خود در ۵ ماه اخیر را طی ماه جاری ثبت خواهد کرد. بخش بازارهای در حال ظهور این شاخص به ضعیف‌ترین سطح خود از اواسط آگوست تا کنون رسید.

با این حال در بورس چین پس از یک دوره افت اولیه، نرخ سهام تثبیت شد، اما با تداوم نگرانی‌ها در مورد یوآنِ در حال افت و مناقشات تجاری با آمریکا، وضعیت همچنان شکننده باقی مانده است. حالا سرمایه‌گذاران خود را برای یک نیمه دوم سخت در امسال، آماده می‌کنند.

شاخص کامپوزیت شانگهای به پایین‌ترین سطح ۲۵ ماهه خود سقوط کرد و هر دو شاخص شن‌زن و شانگهای امروز به نقطه تحمل تکنیکی خود افت کردند، هرچند در نهایت با ۰.۲۱ درصد رشد نسبت به دیروز بسته شدند.

شاخص بورسی کاسپی کره‌جنوبی تا ۰.۹۷ درصد از ارزش خود را از دست داد و به پایین‌ترین سطح قیمتی طی ۱۰ ماهه اخیر رسید.

همچنین در بازارهای ارز شرق آسیا، یوآن (واحد پولی چین) به پایین‌ترین سطح طی ۶ ماهه گذشته رسید، چراکه بانک مرکزی این کشور نقطه میانگین یوآن را در پایین‌ترین سطح آن از ۲۰ دسامبر ۲۰۱۷ تا کنون، تعیین کرد.

از سوی دیگر دلار با اندکی افزایش در مقابل پول ژاپن، به ۱۱۰.۳۲ ین رسید. یورو در نرخ ۱.۱۵۶۵ دلار ایستاد و به نرخ ۱.۱۵۰۸ دلار که پایین‌ترین سطح ۱۱ ماهه آن است و در هفته گذشته ثبت شد، نزدیک شد.

 

منبع:رویترز

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند