موضوعات داغ:

سقوط قیمت بیت‌کوین به دنبال هک‌ شدن یک صرافی

سقوط قیمت بیت‌کوین به دنبال هک‌ شدن یک صرافی

قیمت هر واحد بیت‌کوین به دلیل انتشار خبر هک‌ شدن یک صرافی در کره‌ جنوبی با ۱۰ درصد کاهش به کمترین رقم در ۲ ماه اخیر رسید.

سی ان بی سی اعلام کرد به دنبال انتشار خبر هک‌شدن یک صرافی ارز رمزنگار در کره جنوبی، بیت‌کوین به این موضوع واکنش نشان داد و هر واحد از این پول دیجیتال با ۱۰ درصد کاهش در ۲۴ ساعت اخیر روبرو شد و به کمترین حد خود در ۲ ماه اخیر رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، در همین حال صرافی «کوین ریل» کره جنوبی در پیام توئیتیری نوشت: ارزهای رمزنگار آن با نام Pundi X هک شدند. بر همین اساس، شاخص قیمت بیت کوین در «کوین دسک» نشان می‌دهد که هر واحد بیت کوین به ۶ هزار و ۶۴۷ دلار و ۳۳ سنت در اواخر روز یکشنبه سقوط کرد که کمترین رقم از نهم آوریل سال جاری میلادی به بعد محسوب می‌شود.

همچنین سرمایه بازار بیت‌کوین در مقایسه با سال قبل در حدود ۵۰ درصد آب رفته است؛ ضمن اینکه دیگر ارزهای رمزنگار اصلی مانند «اترویم» با ۱۴ درصد کاهش به نزدیک ۵۱۴ دلار رسید و «لیت کوین» هم با بیش از ۱۱ درصد تنزل قیمت به حدود ۱۰۴ دلار رسید.

بر پایه این گزارش، موج کاهش قیمت ارزهای رمزنگار به دنبال گزارش روزنامه «وال استریت ژورنال» مبنی بر تحقیق رگولاتورهای آمریکایی از صرافی‌های کلیدی این کشور در راستای دستکاری احتمالی قیمت ۴ ارز رمزنگار اصلی کلید خورده است.

 

منبع: پانا

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند