سموم با بدن شما چکار می‌کنند؟

سموم با بدن شما چکار می‌کنند؟

حتی در صورت رعایت سبک زندگی سالم، ممکن است باز هم احساس بی‌قراری، سردرد، یا عدم انرژی کافی داشته باشیم. این وضعیت به‌معنای عدم سم‌زدایی کامل بدن است.

حتی در صورت رعایت سبک زندگی سالم، ممکن است باز هم احساس بی‌قراری، سردرد، یا عدم انرژی کافی داشته باشیم. این وضعیت به معنای عدم سم‌زدایی کامل بدن است.

به گزارش تجارت‌نیوز، اصلی‌ترین علائم عدم حذف توکسین‌ها و سموم، همراه با 8 هشدار جدی برای بدن است:

بی‌خوابی: توکسین ها و سموم عملکرد ملاتونین؛ هورمون تنظیم کننده چرخه خواب و بیداری را متوقف کرده و شما را بی‌خواب می‌کنند.

مصرف قرص‌های خواب آور راه حل این مشکل نیست. مدیتیشن یا یوگا به افزایش ترشح ملاتونین و کاهش سموم بدن کمک کرده و باعث می‌شود خواب با کیفیت‌تری داشته باشید.

درد عضلات: افزایش سموم در بدن باعث التهاب و در نتیجه احساس درد و مشکلات حرکتی می‌شود.

آکنه: پوست شما آینه‌ای به سلامتی شما است. هنگامی که بدن بخواهد سموم را از بین ببرد، یک راه آن از طریق پوست است. در نتیجه جوش‌ها در نواحی از بدن مانند صورت، ظاهر می‌شوند. ظهور جوش‌ها و ابتلا به آکنه نشانه‌ای از افزایش میزان سموم در بدن شماست.

خستگی ثابت: مهم نیست که چند ساعت در روز بخوابید زیرا عدم انرژی ناشی از تجمع توکسین ها در بدن، برای شما احساس خستگی دائم به ارمغان می‌آورد. در این شرایط مصرف کافئین یا شکلات، وضعیت را وخیم‌تر می‌کند.

البته احساس خستگی دائم می‌تواند ناشی از عدم تعادل هورمونی یا ضعف سیستم ایمنی بدن نیز باشد.

یبوست: یبوست مزمن نشانه‌ای از انباشت سموم در بدن است. حتی اگر میزان فیبر را افزایش داده باشید و یا رژیم غذایی‌تان را تغییر دهید ولی همچنان دچار یبوست باشید، این یعنی شما نیاز به پاکسازی روده بزرگ دارید. مصرف میوه‌ها و سبزیجات خام به این روند کمک می‌کند.

سردرد: علل میگرن و سردرد متغیر هستند با این حال توجه داشته باشید که تجربه سردردهای مکرر برای چند بار در هفته نشانه‌ای از افزایش سموم بدن است.

افزایش وزن: اگر به رغم تمرین‌های مستمر و یا اتخاذ رژیم‌های غذایی سفت و سخت، همچنان وزن کم نمی‌کنید، یک دلیل آن عدم تعادل هورمونی ناشی از انباشت سموم در بدن است.

افسردگی: تغییرات خلق و خوی برای چندین بار در طول روز می‌تواند به علت رژیم غذایی ناسالم و انباشت سموم در بدن باشد.

 

منبع: آوای سلامت

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند