کد خبر: 162980

سهام آسیایی افت‌های وال‌استریت را کنار زد

روز سه‌شنبه سهام آسیایی با بی‌توجه به افت روز گذشته وال‌استریت، رشد کردند، در حالی که انتظار یک افزایش نرخ بهره دیگر تا پایان امسال، باعث شد دلار تثبیت شود.

سهام آسیایی افت‌های وال‌استریت را کنار زد
سرویس اقتصاد جهان -

روز سه‌شنبه سهام آسیایی با بی‌توجه به افت روز گذشته وال‌استریت، رشد کردند، در حالی که انتظار یک افزایش نرخ بهره دیگر تا پایان امسال، باعث شد دلار تثبیت شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، ام‌اسی‌آی، گسترده‌ترین شاخص آسیا-اقیانوسیه در خارج ژاپن ۰.۵ درصد رشد کرد.

با بازگشایی بازارها پس از تعطیلی عمومی در دوشنبه، شاخص سهام زاپن، نیکی، ضررهای اولیه خود را جبران کرد و ۰.۴ درصد به ارزش خود افزود.

سهام کره در اولین روز معاملات این ماه خود با انتظار از این که تنش‌های کره‌شمالی کاهش می‌یابد، ۲ درصد جهش کرد.

روز دوشنبه پس از این که چند شاخص کلیدی آلمان و آمریکا به بالاترین سطح خود رسیدند و رکورد زدند، سهام جهانی اندکی کاهش یافت.

پس از این که داده‌های روز دوشنبه نشان داد تولید صنعتی آلمان در ماه آگوست به بزرگترین افزایش ماهانه خود در بیش از ۶ سال، دست یافته است، یورو تقویت شد و با ۰.۳ درصد افزایش به نرخ ۱.۱۷۷۳ دلار رسید.

پس از این که دلار نزدیک به بالاترین سطح ۱۰ هفته‌ای خود معامله شد، روز دوشنبه با تقویت یورو، در برابر سبدی از ارزهای مهم افت کرد. دلار آمریکا در برابر ین ژاپن بالا رفت اما در برابر یورو و سبدی از ارزهای مهم افت کرد.

دلار در نرخ ۱۱۲.۶۸ ین در برابر رقیب ژاپنی خود تثبیت شد. دلار در جمعه گذشته تا حد ۱۱۳.۴۴ ین افزایش یافته بود که بالاترین میزان آن از ۱۴ جولای است.

شاخص دلار هم از نرخ روز جمعه خود که برابر با ۹۴.۲۶۷ بود به ۹۳.۵۳۶ کاهش یافت.

در پایان معاملات روز دوشنبه شاخص صنعتی داوجونز با ۰.۰۶ درصد افت به رقم ۲۲۷۶۱.۰۷ رسید و اس‌اندپی ۵۰۰ با لغزشی ۰.۱۸ درصدی برابر با ۲۵۴۴.۷۳ شد و ترکیبی نسدق هم ۰.۱۶ درصد افت داشت تا در رقم ۶.۵۷۹.۳ بسته شود.

پیش‌خرید طلای آمریکا هم برای تحویل در ماه دسامبر با رشدی ۰.۸ درصدی به ۱۲۸۵ دلار برای هر اونس رسید.

 

منبع: مهر

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0)
1329.9
0.0
مثقال طلا (%1)
629200
6200
سکه امامی (%2.11)
1510000
31200
دلار (%0.47)
4479
21
یورو (%0)
5523
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.