کد خبر: 205017

رییس سازمان خصوصی‌سازی:

سهام واگذار شده به بی‌تعهدها پس گرفته می‌شود

رییس سازمان خصوصی‌سازی گفت: با همان قاطعیت که از خریداران حمایت می‌کنیم، در صورت عدم ایفای تعهدات، سهام واگذار شده را پس می‌گیریم.

پوری حسینی+تجارت نیوز
سرویس اقتصاد کلان -

عبدالله پوری حسینی پیرامون دلیل شکست در برخی واگذاری‌ها و ناتوانی خریداران در تسویه اقساط که به ناچار عرضه مجدد بلوک‌های مدیریتی و کنترلی این دارایی‌ها را در پی داشته، گفت: این موضوع فقط مختص شرکت‌های خصوصی شده نیست، بلکه شرکت‌های اساسا خصوصی ایجاد شده و شرکت‌های دولتی مانده نیز دچار مشکلاتی می‌شوند که بعضا این مشکلات خارج از اراده مالکان آن شرکت است.

به گزارش تجارت‌نیوز، رییس کل سازمان خصوصی‌سازی با بیان اینکه باید اتفاق‌هایی که در شرکت خصوصی‌سازی شده پس از واگذاری رخ داده را بررسی کرد که آیا ناشی از ضعف و سستی مالکان بوده یا خارج از اراده آن‌ها عنوان کرد: برای همه شرکت‌هایی که دچار مشکل شده‌اند، از جمله ذوب‌آهن، هپکو، حمل‌ونقل بین‌المللی خلیج فارس یا مخابرات و غیره ساعت‌ها حرف دارم.

پوری حسینی ادامه داد: در مورد واحدهای خصوصی‌سازی شده که فرآیند واگذاری آن‌ها ایرادی نداشته، نوعا به این نتیجه رسیدم که به دلیل اراده‌هایی خارج از اراده مدیران در این شرکت‌ها اتفاق‌هایی رخ داده است.

وی با تاکید بر لزوم دریافت بازخوردهای فعالان کسب‌وکار از سوی دولت، گفت: این مشکلات نه تنها برای شرکت‌های اصل چهل و چهاری بلکه برای شرکتی که خصوصی متولد شده و امروز به مشکلی برخورده نیز وجود دارد و عمده آن مربوط به دولتمردانی است که باید برای حل آن یک تصمیم بگیرند.

رییس کل سازمان خصوصی‌سازی با تاکید بر اینکه باید برای تصمیم گیری دولتمردان در حل مشکلات با ارائه راهکارها و بازخوردهای کسب‌وکار کمک کرد، اظهار داشت: سازمان خصوصی‌سازی در جایی که خریدار به تعهدات خود عمل نمی‌کند، با همان قاطعیت که از آن‌ها در فرآیند واگذاری‌ها حمایت می‌کرده با همان قاطعیت نیز سهام واگذار شده را پس می‌گیرد.

 

منبع: ایبنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.