سهمیه گوشت هیئت‌ها یکجا تحویل نمی‌شود

سهمیه گوشت هیئت‌ها یکجا تحویل نمی‌شود

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام: سهمیه گوشت قرمز هیئت‌ها و تکایا براساس مجوز رسمی نیاز آنها و در چند نوبت تحویل می‌شود.

حمید ورناصری در مصاحبه تلفنی با اشاره به اینکه در دو هفته گذشته ۶ هزار تن گوشت قرمز با قیمت مصوب تنظیم بازار در سراسر کشور توزیع شده است افزود: مراکز و سردخانه‌های این شرکت سهمیه گوشت قرمز درج شده در مجوز، هیئت‌ها را بصورت یکجا تحویل نمی‌دهند و بر اساس نیاز آنها و به دفعات به نمایندگان هیئت‌ها ارائه می شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی تاکید کرد: سهمیه تعیین شده در مجوز هر هیئت در چند قسمت ارائه می‌شود.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: احتمال دارد هیئتی مجوز دریافت ۱۰۰ کیلو گوشت قرمز را ارائه دهد و در مراجعه به مراکز توزیع شرکت پشتیبانی امور دام فقط ۵۰ کیلو را تحویل دهند این بدان معنا نیست که باقی مانده گوشت قرمز تعیین شده در مجوز را ندهند بلکه در صورت نیاز هیئت در مراجعات بعدی تحویل می‌شود.

ورناصری افزود: این اقدام برای جلوگیری از ورود احتمالی این سهمیه‌ها به بازار و فروش آنها با قیمت آزاد است.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: هیچگونه محدودیتی برای عرضه گوشت قرمز نداریم اما توزیع گوشت قرمز با نظارت و مدیریت انجام می‌شود.

ورناصری افزود: موارد بسیاری وجود دارد که به هیئت‌های بزرگ سهمیه‌های قابل توجهی تحویل شده است.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: اگر تقاضای کشور در دو سه هفته اخیر تامین نمی‌شد شاهد افزایش قابل توجه قیمت گوشت قرمز در بازار بودیم.

ورناصری افزود: در دو سه هفته اخیر با افزایش سفرهای پایان شهریور و مصادف شدن آن با دهه ما محرم میزان تقاضا بصورت قابل توجهی افزایش یافت که این تقاضا با توزیع گوشت قرمز با قیمت مصوب تنظیم بازار مدیریت شد.

وی تاکید کرد: گوشت قرمز مورد نیاز هیئت‌های مذهبی بر اساس نیاز سنجی تامین می‌شود و هیئت‌ها کمبودی نخواهند داشت.

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: مواردی از تخلف و فروش گوشت قرمز ستاد تنظیم بازار در بازار با قیمت آزاد نیز در این ایام گزارش شده که این موارد در حال رسیدگی است.

 

منبع: صداوسیما

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند