رییس کل سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد

سهم ۱۰۰ درصدی بخش خصوصی از واگذاری‌ها در دولت دوازدهم

سهم ۱۰۰ درصدی بخش خصوصی از واگذاری‌ها در دولت دوازدهم

رییس کل سازمان خصوصی سازی گفت: خوشبختانه با تلاش‌های صورت گرفته به شرایطی رسیده‌ایم که بخش خصوصی واقعی جایگاه خود را در واگذاری‌های دولت پیدا کند.

پوری حسینی گفت: یکی از کارهایی که در راستای واگذاری سهام شرکت‌های دولتی در سال‌های گذشته انجام داده‌ایم آسیب‌شناسی واگذاری‌ها است.

به گزارش تجارت‌نیوز، رییس کل سازمان خصوصی‌سازی افزود: بر این اساس با رفع موانع موجود موفق شدیم در دولت دوازدهم ۱۰۰ درصد واگذاری‌ها و در دولت یازدهم ۶۷ درصد واگذاری‌ها را به بخش خصوصی واقعی داشته باشیم. این در حالی است که از ابتدای تاسیس سازمان خصوصی‌سازی در سال ۸۰ تا ابتدای شروع به کار دولت یازدهم کمتر از ۱۸ درصد واگذاری‌ها به بخش خصوصی واقعی صورت گرفته است.

پوری حسینی اضافه کرد: خوشبختانه با تلاش‌های صورت گرفته به شرایطی رسیده‌ایم که بخش خصوصی واقعی جایگاه خود را در واگذاری‌های دولت پیدا کند.

رییس کل سازمان خصوصی سازی اضافه کرد: یکی دیگر از سختی‌های خصوصی سازی، واگذاری سهام شرکت‌های کنترلی است که از قضا بیشتر مقاومت‌ها نیز در این زمینه ابراز می‌شود.

وی اضافه کرد: بر این اساس نگاهی به آمارها نشان می‌دهد در طول ۱۸ سال گذشته ۷۵۵ بنگاه و سهم کنترلی برای عرضه در لیست سازمان خصوصی‌سازی قرار گرفته است که از این تعداد، تا پیش از دولت یازدهم و در مدت ۱۲ سال، تنها ۱۰۱ شرکت واگذار شده‌اند که ۱۳ درصد واگذاری‌ها کنترلی را شامل می‌شود. این درحالی است ۴۴۸ بنگاه به صورت کنترلی از دولت یازدهم تاکنون واگذار شده‌اند که ۳۴ درصد واگذاری‌ها را شامل می‌شود.

رییس کل سازمان خصوصی‌سازی با بیان این که خصوصی‌سازی هر چه قدر به پایان عمر خود نزدیک می‌شود کار سخت‌تری دارد اظهار داشت: بر این اساس از همه توان و تلاش خود استفاده می‌کنیم تا خصوصی‌سازی به بهترین روش و سریع‌ترین شکل ممکن انجام شود.

 

منبع: سازمان خصوصی‌سازی

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند