کد خبر: 188765

سهم ۳۳ درصدی تالاب‌های ساحلی از کنوانسیون رامسر

معاون محیط‌زیست دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: تقریبا معادل ۳۳ درصد مساحت تالابی ثبت شده در کنوانسیون رامسر مربوط به تالاب‌های ساحلی است.

فرشچی+تجارت نیوز
سرویس جامعه -

پروین فرشچی معاون محیط‌زیست دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست ضمن تاکید بر لزوم نگاه ویژه به مدیریت تالاب‌های ساحلی، تصریح کرد: ۷۲۰ هزار هکتار از یک‌ونیم میلیون هکتار مساحت تالابی ثبت شده در کنوانسیون رامسر مربوط به تالاب‌های ساحلی است و تقریبا معادل ۳۳ درصد تالاب‌های ثبت شده در تالاب رامسر است.

به گزارش تجارت‌نیوز، فرشچی با یادآوری شرایط شکننده و خاص تالاب‌های ساحلی کشور، خاطرنشان کرد: تهیه شناسنامه برای جزایر، تدوین طرح‌های توجیهی و تفصیلی برای مناطق خاص، ارزش‌گذاری اقتصادی تالاب‌های ساحلی و پهنه‌بندی ساحلی تالاب‌ها از جمله برنامه‌های در دست اقدام برای حفظ و احیاء تالاب‌های ساحلی است.

وی با بیان اینکه تالاب‌ها، زیستگاه‌های مهم گونه‌های گیاهی و جانوری است، اظهار کرد: با توجه به اینکه تالاب‌های ساحلی و دریاها یکی از راه‌های مهم تامین منابع آبی است، تالاب‌های ساحلی باید در اولویت برنامه‌های تالابی قرار گیرند.

معاون سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: ایجاد اجماع میان ذینفعان برای به نتیجه رسیدن برنامه‌ها ضروری است.

 

منبع: مهر

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.14)
1312.3
1.8
مثقال طلا (%0)
664600
سکه امامی (%0)
1614300
دلار (%0)
4773
یورو (%0)
5836
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.