کد خبر: 188765

سهم ۳۳ درصدی تالاب‌های ساحلی از کنوانسیون رامسر

معاون محیط‌زیست دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: تقریبا معادل ۳۳ درصد مساحت تالابی ثبت شده در کنوانسیون رامسر مربوط به تالاب‌های ساحلی است.

فرشچی+تجارت نیوز
سرویس جامعه -

پروین فرشچی معاون محیط‌زیست دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست ضمن تاکید بر لزوم نگاه ویژه به مدیریت تالاب‌های ساحلی، تصریح کرد: ۷۲۰ هزار هکتار از یک‌ونیم میلیون هکتار مساحت تالابی ثبت شده در کنوانسیون رامسر مربوط به تالاب‌های ساحلی است و تقریبا معادل ۳۳ درصد تالاب‌های ثبت شده در تالاب رامسر است.

به گزارش تجارت‌نیوز، فرشچی با یادآوری شرایط شکننده و خاص تالاب‌های ساحلی کشور، خاطرنشان کرد: تهیه شناسنامه برای جزایر، تدوین طرح‌های توجیهی و تفصیلی برای مناطق خاص، ارزش‌گذاری اقتصادی تالاب‌های ساحلی و پهنه‌بندی ساحلی تالاب‌ها از جمله برنامه‌های در دست اقدام برای حفظ و احیاء تالاب‌های ساحلی است.

وی با بیان اینکه تالاب‌ها، زیستگاه‌های مهم گونه‌های گیاهی و جانوری است، اظهار کرد: با توجه به اینکه تالاب‌های ساحلی و دریاها یکی از راه‌های مهم تامین منابع آبی است، تالاب‌های ساحلی باید در اولویت برنامه‌های تالابی قرار گیرند.

معاون سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: ایجاد اجماع میان ذینفعان برای به نتیجه رسیدن برنامه‌ها ضروری است.

 

منبع: مهر

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.