گزارش تجارت‌نیوز از اتفاقات اقتصادی امروز:

طلا تنها بازار مثبت امروز / سودهای غیرمتعارف در بانک‌های مجوزدار بانک مرکزی / سرکشی مالیاتی به حساب‌های بانکی

طلا تنها بازار مثبت امروز / سودهای غیرمتعارف در بانک‌های مجوزدار بانک مرکزی / سرکشی مالیاتی به حساب‌های بانکی

در بازارهای امروز تنها طلا یک روند مثبت به خود گرفت و ارز، سهام و نفت یک روند نزولی را پشت سر گذاشتند. سرکشی مالیاتی به حساب‌های بانکی بالای پنج میلیارد تومان هم از مهمترین خبرهای اقتصادی امروز بود.

به گزارش تجارت‌نیوز،قیمت دلار در بازار امروز ۱۳۹۸/۰۵/۱۶ تا ساعت ۱۸ با ۰٫۴ درصد کاهش، ۱۱ هزار و ۸۹۶ تومان اعلام شده است.

قیمت نفت نیز امروز روندی نزولی داشت. به دنبال تشدید تنش‌های تجاری میان ایالات متحده آمریکا و چین، قیمت نفت خام برنت در معاملات امروز به ۵۸٫۹۷ دلار رسید.

همزمان با افت شاخص‌ها در این دو بازار، شاخص بازار سهام نیز امروز یک روند نزولی را ثبت کرد. بازار سهام در آخرین روز کاری خود در این هفته، با افزایش نسبی تقاضا در عمده نمادهای گروه‌های مختلف آغاز به کار کرد اما در نهایت با افزایش عرضه در کلیت بازار، شاخص کل منفی شد و از رشد باز ماند. در پایان معاملات امروز، شاخص کل بورس حدود ۳۰۰ واحد کاهش یافت.

بازار سهام یک روند نزولی را در آخرین روز هفته پشت سر گذاشت.

اما طلا تنها بازار با یک روند مثبت در امروز بود.

قیمت سکه امامی در بازار آزاد امروز چهارشنبه ۱۶ مرداد تا ساعت ۱۸ با ۴۷ هزار تومان افزایش به چهار میلیون و ۲۴۵ هزار تومان رسید.

قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد امروز چهارشنبه ۱۶ مرداد تا ساعت ۱۸ با شش هزار تومان افزایش به ۴۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان رسید.

نرخ سود در بانک‌ها

از مهمترین اخبار امروز تجارت‌نیوز گزارشی درباره سود سپرده بانکی بود که در یک اینفوگرافیک به این سوال پاسخ داده شده که هر بانک به ۱۰۰ میلیون تومان سپرده ماهانه چقدر سود می‌دهد؟

هر بانک به ۱۰۰ میلیون تومان سپرده ماهانه چقدر سود می‌دهد؟

در همین حال امروز مسئول فرار مالیاتی سازمان مالیاتی گفت: از سال ۹۵ اطلاعات گردش مالی افرادی را که بالای پنج میلیارد تومان بوده است از بانک مرکزی گرفتیم و در حال بررسی هستیم که آیا آنها پرونده مالیاتی دارند و اگر پرونده دارند آیا با این گردش مالی انطباق دارد یا خیر؟

سخنرانی مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری نیز از مهمترین اخبار امروز بودند.

آغاز اصلاحات بودجه‌ای نیز از مهمترین موضوعاتی بود که امروز مدنظر مطبوعات قرار گرفته بود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند