سوله‌های دائمی و موقت آلومینیومی، تکنولوژی شگرف و بومی

سوله‌های دائمی و موقت آلومینیومی، تکنولوژی شگرف و بومی

مدیرعامل گروه شرکت‌های سهلان گفت: ما سال‌هاست در کارخانه‌های گروه سهلان سوله‌های سبک از نوع آلومینیومی و فولادی در انواع مختلف تولید کرده و در بیش از ۲۰۰ نقطه کشور این سوله‌ها را بنا کرده‌ایم، وی بیشترین کاربری این سوله‌ها را جهت کاربری سالن‌های نمایشگاهی، انبار، کارگاه و گلخانه بیان کرد.

مهندس مهدی محمودی‌فر، مدیرعامل گروه شرکت‌های سهلان (سهلان نما)، در حاشیه شروع نمایشگاه گنگره دندانپزشکی افزود: استفاده از سازه‌های سبک منجر به حفظ منابع فولاد و آلومینیوم کشور شده و با توجه به اینکه بار مرده‌سازه کم است و اتصالات به صورت انعطاف‌پذیر طراحی شده این سازه‌ها در برابر زلزله عملکرد مناسب‌تری خواهد داشت.

به گزارش تجارت‌نیوز، این تولیدکننده سازه‌های سبک ادامه داد: ما سال‌هاست در کارخانه‌های گروه سهلان (سهلان نما) سوله‌های سبک از نوع آلومینیومی و فولادی در انواع مختلف تولید کرده و در بیش از 200 نقطه کشور این سوله‌ها را بنا کرده‌ایم، وی بیشترین کاربری این سوله‌ها را جهت کاربری سالن‌های نمایشگاهی، انبار، کارگاه و گلخانه بیان کرد و افزود این سوله‌ها می‌توانند برای احداث سالن‌های سریع‌الاحداث در زمان بلاهای طبیعی به منظور اسکان، درمان و یا انبار ملزومات مدیریت بحران استفاده نمود.

از دیگر کاربردها سالن‎های موقت برای مراسم افتتاحیه، مراسم عروسی، همایش‌ها و… میتو‌ان نام برد. چادرهای آلومینیومی بدون ستون با عرض‌های دهانه 5، 6؛ 10، 15 و 20 متر قابل نصب میباشند همچنین به‌صورت دوقلو نیز میتوان از این چادرها استفاده نمود، برای مثال عرض 20 دوقلو که یک ستون در وسط قرار می‌گیرد، عرض 40 متر را جهت استفاده در اختیار مصرف کننده قرار می‌دهد.

مدیرعامل گروه شرکت‌های سهلان (سهلان نما) از دیگر کاربردهای سوله‌های آلومینیومی این کارخانه را استفاده برای پارکینگ‌های مسقف و مراسم‌هایی که نیاز به سالن موقت دارند اعلام کرد و افزود هم اکنون بیش از 40 هزار متر مربع از این سوله‌ها در کشور در حال استفاده است و با توجه به آلیاژ مناسب آن و دفترچه‌های محاسبات موجود که به تایید مهندسین و مراجع ذی‌صلاح رسیده است، این سوله‌ها توانایی مقابله با زلزله‌های بالای 8 ریشتری را خواهد داشت و به هیچ وجه هیچ عضو این سازه‌ها در زلزله آسیب نخواهد دید. وی قیمت تمام شده این سوله‌ها را اقتصادی دانست و گفت سرعت در نصب که منجر به صرفه‌جویی در زمان، دستمزد کارگران، هزینه‌های بالاسری و جلوگیری و پرت تدریجی مصالح می‌شود قیمت تمام شده این سوله‌ها را بسیار اقتصادی کرده است.

این مخترع با بیان اینکه عمر متوسط سوله‌ها متداول در کشور کمتر از 30 سال می‌باشد عنوان کرد سوله‌های آلومینیومی سهلان در صورت اینکه با رعایت استاندارد این مجموعه نصب گردد عمری در حدود صد سال خواهد داشت.

گروه شرکت‌های سهلان (سهلان نما)، یکی از باسابقه‌ترین شرکت‌ها در زمینه غرفه‌سازی نمایشگاهی، طراحی و ساخت غرفه با طرح منحصر به فرد و خاص به سفارش مشتری، غرفه‌سازی مدولار (سازه‌های مستر، کلیپ و اسپیس فریم) طراحی و ساخت سوله‌ها و چادرهای آلومینیومی بدون ستون دائمی و موقت، چادرهای نمایشگاهی، تولیدکننده پارتیشن اداری، خانه و دفتر پیش ساخته و … در کشور می‌باشد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند