توضیحات معاون رئیس‌جمهور درباره سپرده‌گذاران موسسات مالی و اعتباری

توضیحات معاون رئیس‌جمهور درباره سپرده‌گذاران موسسات مالی و اعتباری

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور اعلام کرد که نگرانی و دغدغه جمع زیادی از سپرده‌گذاران موسسات مالی و اعتباری تا حدی برطرف شده است.

محمد نهاوندیان در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره اقدامات انجام‌شده در زمینه بازپرداخت بدهی مردم از موسسات مالی غیرمجاز گفت: همانطور که دو هفته پیش در جلسه هیئت منتخب سران سه قوه مقرر شده بود، گفتم که ظرف هفته آینده برای این موسسه ها تعیین تکلیف می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی ادامه داد: خوشبختانه این امر انجام شد و پرداخت‌ها در همین زمان که با شما صحبت می‌کنم، آغاز شده و نگرانی و دغدغه جمع زیادی از مردم تا حدی برطرف شده است.

وی افزود: همچنین سپرده‌های آنانی که تا سقف صد میلیون تومان بوده است با سود قانونی متعارف پانزده درصد به آنان پرداخت می‌شود و سایرین نیز که بیش از صد میلیون تومان سپرده داشته‌اند هم تا سقف صد میلیون تومان، مبالغ خود را دریافت می کنند.

نهاوندیان گفت: به این ترتیب بیش از یک میلیون و دویست هزار نفر مشکلشان حل می‌شود اما سایرین را هم نباید رها کرد و حتما برای آنانی که بیش از صد میلیون تومان سپرده داشتند هم تعیین تکلیف انجام می‌شود.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند