سپرده‌گذاری دولتی امارات به رکورد ۷۷.۸ میلیارد دلار رسید

سپرده‌گذاری دولتی امارات به رکورد ۷۷.۸ میلیارد دلار رسید

بانک مرکزی امارات متحده عربی اعلام کرد که سپرده‌گذاری دولتی در ۹ ماه نخست سال ۲۰۱۸ میلادی برای اولین بار به رقم ۷۷.۸ میلیارد دلار رسید.

سپرده‌های بانکی دولت امارات متحده عربی در نزد بانک‌های این کشور در ۹ ماه نخست سال جاری میلادی، یعنی تا پایان دسامبر به رقم ۲۸۶ میلیارد درهم معادل ۷۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار رسید که بیشترین رقم در تاریخ این کشور محسوب می‌شود؛ این درحالی است که رقم ثبت شده در مقایسه با مدت مشابه سال قبل۷۴ میلیارد درهم افزایش نشان می‌دهد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بانک مرکزی امارات متحده عربی اعلام کرد: علت افزایش این سپرده‌گذاری‌ها به روند صعودی قیمت نفت بر می‌گردد که در ۱۲ ماه اخیر ۳۵ درصد جهش پیدا کرده و بر روی مجموع دارایی‌های بخش بانکداری امارات متحده تاثیر مثبتی گذاشته است.

همچنین بر اساس آمار وزارت دارایی امارات متحده عربی، مازاد بودجه دولت از ابتدای سال جاری میلادی ۱۸۶ میلیارد درهم است.

بر پایه این گزارش، سپرده‌گذاری‌های دولت در سه ماه نخست سال جاری میلادی ۲۱.۲ میلیارد درهم افزایش پیدا کرده که در مقایسه با پایان سال ۲۰۱۷ میلادی ۱۰ درصد رشد نشان می‌دهد؛ ضمن اینکه سپرده‌گذاری دولتی در سه ماه دوم سال ۲۰۱۸ میلادی ۳۵.۴ میلیارد درهم روند صعودی به خود گرفته است.

سپرده‌گذاری دولتی امارات متحده در ۹ ماه نخست سال ۲۰۱۷ میلادی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۴.۲ میلیارد درهم افزایش پیدا کرده بود.

 

منبع: ترید عربیا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند