سکه‌های پیش‌فروش اسفند در شعب بانک ملی تحویل داده می‌شوند

سکه‌های پیش‌فروش اسفند در شعب بانک ملی تحویل داده می‌شوند

سکه‌های پیش‌فروشی موعد تحویل اسفند در حالی طبق برنامه به متقاضیان پرداخت می‌شود که سودی ۲۶۰ درصدی را در مدت زمان یک سال عاید خریداران خواهد کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، طرح پیش فروش سکه از بهمن ماه سال گذشته در شعب بانک ملی آغاز شد و تا فروردین ماه امسال ادامه داشت. این پیش فروش تا فروردین‌ماه در دو سررسید ۶ ماهه و یک ساله بود که در ادامه به سررسید‌های یک، سه، ۶، ۹، ۱۲، ۱۸ و ۲۴ ماهه تغییر کرد.

در پایان طرح پیش فروش هم اعلام شد که حدود هفت میلیون و ۶۰۰ هزار قطعه سکه فروش رفت که نزدیک به یک میلیون آن سکه‌های یک ماهه و مابقی در سررسید‌های دیگر بود.

بنا بر آمار بانک مرکزی قرار بود ۵ میلیون و ۹۰۰ هزار قطعه سکه در سال ۱۳۹۷ به خریداران توزیع شود که موعد تحویل ۷۹۹ هزار قطعه سکه در اردیبهشت، ۶۶۶ هزار و ۵۰۰ قطعه در تیر، ۲۹۲ هزار قطعه در مرداد، ۳۳۶ هزار قطعه در شهریور، یک میلیون و ۲۸۷ هزار قطعه سکه در مهر، ۹۰۷ هزار قطعه در آبان، ۷۰ هزار قطعه در دی، ۸۶۵ هزار قطعه در بهمن و ۶۷۷ هزار قطعه در اسفند امسال بوده است.

سکه‌های پیش‌فروشی که تاکنون موعد تحویل آنها سررسید شده طبق زمان‌بندی به متقاضیان پرداخت شده و سکه‌های موعد اسفند طی روز‌های آتی تحویل خواهد شد و افراد می‌توانند برای تحویل سکه‌ها با ارائه مدارک به شعب بانک ملی مراجعه کنند.

قیمت پیش فروش سکه با سررسید یک ساله یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان بود که با توجه به قیمت حدود ۴ میلیون و ۸۵۰ هزار تومانی سکه در حال حاضر، هر قطعه سکه ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان سود در یک سال نصیب خریداران خواهد کرد که حاکی از کسب سود ۲۶۰ درصدی طی یک‌سال برای خریداران است.

براساس آمار بانک مرکزی با تحویل سکه‌های پیش فروشی در اسفند به متقاضیان، بانک مرکزی تعهد دارد یک میلیون و ۷۴۴ هزار قطعه سکه در سال‌های ۹۸ و ۹۹ تحویل متقاضیان دهد که آخرین موعد تحویل اردیبهشت ماه سال ۹۹ خواهد بود.

در مجموع حدود ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار قطعه سکه تمام بهار آزادی برای تحویل از فروردین ۹۷ تا اردیبهشت ۹۹ پیش فروش شد که بیشترین میزان پیش خرید سکه در استان تهران و اصفهان بوده و سکه‌ها توسط ۱۱۴ هزار و ۴۶۳ نفر پیش خرید شده که میانگین تعداد برای هر نفر ۶۷ سکه است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند