کد خبر: 167519

سیستم دولتی کارآفرین نمی‌سازد

 

فاطمه مقیمی یکی از سه زنی است که عضویت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران را دارد و البته اولین زنی است که در هیات‌رئیسه این نهاد بخش خصوصی حضور دارد. او همچنین اولین زنی است که در ایران یک شرکت بزرگ حمل‌ونقل ایجاد کرده و با حدود ۳۸ سال سابقه، همچنان خستگی‌ناپذیر پیش می‌رود و قصد بازنشستگی ندارد.

مقیمی در گفت‌وگو با تجارت‌نیوز، از دستاوردهای سفر خود به مالزی می‌گوید و گریزی هم به سفری می‌زند که اخیرا به گرجستان داشته است. او رئیس اتاق بازرگانی مشترک میان ایران و گرجستان است و اعتقاد دارد تجارت با این کشور ظرفیت‌های مغفول‌مانده بسیاری دارد.

مقیمی می‌گوید نظام‌های دولتی نمی‌توانند کارآفرین تربیت کنند، چرا که افراد در این نظام‌ها نمی‌توانند از محدوده تنگِ فکری‌شان خارج شوند و به خلاقیتِ توام با کارآفرینی گرایش پیدا کنند.

شما می‌توانید متن این مصاحبه را در لینک زیر مطالعه کنید.

 

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.