شاخص قیمت تولیدکننده بخش­‌های خدماتی در پاییز ۹۶

شاخص قیمت تولیدکننده بخش­‌های خدماتی در پاییز ۹۶

مرکز آمار ایران گزارش شاخص قیمت تولیدکننده بخش­‌های خدماتی در پاییز ۹۶ را اعلام کرد.

شاخص قیمت تولید کننده بخش‌­های خدمات مشتمل بر هشت بخش است که عبارتند از «تعمیر وسایل نقلیه موتوری، موتور سیکلت و کالاهای شخصی و خانگی»، «هتل و رستوران»، «حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات»، «واسطه‌گری‌های مالی (بیمه)»، «مستغلات، اجاره و فعالیت‌های کسب‌وکار»، «آموزش»، «بهداشت و مددکاری اجتماعی» و «سایر فعالیت‌های خدمات عمومی، اجتماعی و شخصی».

به گزارش تجارت‌نیوز، گزارش شاخص قیمت تولیدکننده بخش‌­های خدمات به صورت فصلی و سالانه منتشر می‌شود.

شاخص کل قیمت تولیدکننده بخش‌­های خدمات (بر مبنای ١٠٠=١٣٩٠) در فصل پاییز ١٣٩٦ برابر است با ٢٤٧.١ که نسبت به فصل قبل ٣.٧ درصد افزایش یافته است.

تغییرات شاخص بخش‌­های خدمات نیز به شرح ذیل است:

– شاخص گروه «خدمات تعمیر وسایل نقلیه موتوری، موتورسیکلت و کالاهای شخصی و خانگی» در فصل پاییز ١٣٩٦ برابر است با ٢٩٣ که نسبت به فصل قبل ٢.٧ درصد افزایش یافته است.

– شاخص گروه «خدمات هتل و رستوران» در فصل پاییز ١٣٩٦ برابر است با ٣٢٢.٣ که نسبت به فصل قبل ٢.١ درصد افزایش یافته است.

– شاخص گروه «خدمات حمل‌ونقل، انبارداری و ارتباطات» در فصل پاییز ١٣٩٦ برابر است با ٢٦٤.١ که نسبت به فصل قبل ١.٨ درصد افزایش یافته است.

– شاخص گروه «خدمات واسطه‌گری‌های مالی (بیمه)» در فصل پاییز ١٣٩٦ برابر است با ٢٤٦.٢ که نسبت به فصل ٢.٧ درصد افزایش یافته است.

– شاخص گروه «خدمات مستغلات، اجاره و فعالیت‌های کسب‌وکار» در فصل پاییز ١٣٩٦ برابر است با ١٩٧.٢ که نسبت به فصل قبل ٢,٢ درصد افزایش یافته است.

– شاخص گروه «خدمات آموزش» در فصل پاییز ١٣٩٦ برابر است با ٢٥٩.٦ که نسبت به فصل قبل ١١.٧ درصد افزایش یافته است.

– شاخص گروه «خدمات بهداشت و مددکاری اجتماعی» در فصل پاییز ١٣٩٦ برابر است با ٣٧٢.٥ که نسبت به فصل قبل ٨ درصد افزایش یافته است.

– شاخص گروه «خدمات سایر فعالیت‌های خدمات عمومی، اجتماعی و شخصی» در فصل پاییز ١٣٩٦ برابر است با ٢٦٩.٨ که نسبت به فصل قبل ٢.٦ درصد افزایش یافته است.

 

منبع: ایبنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند