کد خبر: 174713

شرایط باز شدن نماد بانک‌ها در بورس تشریح شد

مدیرعامل شرکت بورس تهران شرایط باز شدن نماد بانک‌ها را تشریح کرد و گفت: بانک‌ها برای باز شدن نمادهایشان باید طبق دستورالعمل بانک مرکزی مجامع خود را برگزار کنند.

شرایط باز شدن نماد بانک‌ها در بورس تشریح شد
سرویس بازار -

حسن قالیباف اصل درباره بسته بودن نماد بانک‌ها، افزود: نماد بانک‌هایی که قبل از قانون باز شدن نمادهای بسته در ۹۰ دقیقه، بسته شده‌اند و باید طبق دستورالعمل مجوز خود را از بانک مرکزی دریافت کرده، مجامع برگزار کنند و گزارش‌های خود را ارئه دهند و طبق دستورالعمل بعد از افشای اطلاعات می‌توانند نماد خود را باز کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی ادامه داد: این بانک‌ها در صورتی که ابهامی در صورت‌های مالی خود داشته باشند باید ابهام‌های موجود را برطرف کنند.

قالیباف اصل در خصوص نماد بانک صادرات نیز گفت: بانک صادرات مانند سایر بانک‌ها باید مجمع برگزار کند و گزارش‌های خود را ارائه دهد تا بتواند نماد خود را در بورس باز کند.

ابهامات کنتورسازی باید برطرف شود

قالیباف اصل درباره نماد کنتورسازی گفت: تشکیل هیات‌مدیره برای کنتورسازی یک پیشرفت بود تا شرکت بتواند فعالیت کند و گزارش‌های خود را به بورس ارائه دهد.

وی ادامه داد: این شرکت باید مانند سایر شرکت‌ها ابهامات موجود را رفع کند تا بتواند نماد بسته خود باز کند.

مدیرعامل شرکت بورس خاطرنشان کرد: کنتورسازی شرکتی است که در بورس حضور دارد و خرید و فروشش هم باید در بورس انجام شود.

 

منبع: ایران اکونومیست

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.