شروط تحویل سکه پیش‌فروش

شروط تحویل سکه پیش‌فروش

افرادی که در روز ۲۶ فروردین ماه اقدام به پیش‌خرید سکه با سررسید سه ماهه کردند از صبح امروز و بتدریج در حال مراجعه به شعبه و دریافت سکه‌های خود هستند. اما این افراد چه مدارکی را باید به همراه بیاورند؟

مراجعه به شعب مختلف بانک ملی ایران به عنوان بانک عامل در طرح پیش فروش سکه طلا نشان می‌دهد که خریداران به تدریج و با مراجعه به شعبه‌های این بانک در حال دریافت سکه‌های خود هستند.

به گزارش تجارت‌نیوز، سکه پیش خرید شده در همان شعبه‌ای که عملیات پیش خرید در آن انجام شده، به مشتری تحویل داده خواهد شد. مراجعه کنندگان باید هنگام حضور در شعبه، کارت ملی به همراه اسناد پیش خرید سکه را به همراه داشته باشند.

رییس یکی از شعب بانک ملی  گفت که سکه‌های پیش خرید شده روز گذشته در اختیار شعب قرار گرفته و از امروز به افرادی که مدارک پیش خرید خود را همراه داشته باشند، تحویل داده خواهد شد.

وی افزود: شعب بانک ملی از ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه صبح آماده تحویل سکه‌های پیش فروش شده بودند؛ با این حال بسیاری از افرادی که سکه پیش خرید کرده‌اند، ترجیح داده‌اند در ساعات ابتدایی صبح به شعب مراجعه‌ای نداشته باشند.

در صورتی که خریداران طرح پیش فروش سه ماهه سکه نیز در تاریخ سررسید خود برای دریافت سکه به بانک مراجعه نکنند، این سکه‌ها نزد شعبه امانت باقی می‌ماند و هر زمانی که مشتری به بانک مراجعه کند، می‌تواند سکه خریداری شده را دریافت کند.

طرح پیش فروش سکه از بهمن ماه سال گذشته در شعب بانک ملی آغاز و تا فروردین ماه سال جاری ادامه داشت البته این پیش فروش تا فروردین‌ماه در دو سررسید شش ماهه و یک ساله بود که در ادامه به سررسیدهای یک، سه، شش، ۹، ۱۲، ۱۸ و ۲۴ ماهه تغییر کرد.

در پایان طرح پیش فروش هم اعلام شد که حدود هفت میلیون و ۶۰۰ هزار قطعه سکه فروش رفت که نزدیک به یک میلیون آن سکه‌های یک ماهه و مابقی در سررسیدهای دیگر بود. سکه‌های یک ماهه در اردیبهشت‌ماه تحویل شد و اکنون زمان تحویل سکه‌های سه ماهه است.

روز گذشته محمود احمدی دبیرکل بانک مرکزی با تاکید بر آغاز تحویل سکه‌های پیش‌فروش ۳ ماهه ازامروز اظهار داشت: دوره تحویل از روز سه شنبه ۲۶ تیرماه آغاز و این دوره به مدت دو ماه طول خواهد کشید.

وی تاکید کرد که بانک مرکزی به تعهد خود برای تحویل سکه‌های ثبت نامی عمل خواهد کرد و تمامی کسانی که برای سکه‌های پیش فروش اقدام کرده بودند، به طور حتم در زمان سررسید آن، این سکه‌ها را به طور فیزیکی تحویل خواهند گرفت.

به گفته دبیرکل بانک مرکزی، حدود ۱۰ درصد از ثبت نام کنندگان سکه‌های پیش فروش یک ماهه تاکنون اقدامی برای تحویل سکه‌ها نکرده‌اند.

 

منبع: ایبنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند