شروع یک روز معاملاتی خوب در بازار سهام

معامله‌گران بورس تهران با آغاز معاملات امروز شنبه تا لحظه انتشار این خبر شاهد سبزپوش شدن دسته‌جمعی نماگرهای منتخب بازار هستند؛ هرچند که حجم معاملات بازار چندان قابل اتکا نیست.

شروع یک روز معاملاتی خوب در بازار سهام

بازار سهام امروز در حالی معاملات خود را آغاز کرد که شاهد سبزپوش شدن نماگرهای منتخب بازار پس از بازگشت از تعطیلات آخر هفته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، تا لحظه انتشار این خبر شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران با افزایش ۵۴۸ واحدی به رقم ۹۶ هزار و ۷۳۴ واحد رسیده است.

شاخص کل هم‌وزن نیز با افزایش ۱۰۵ واحدی روی عدد ۱۷ هزار و ۴۰۹ واحد ایستاده است.

همچنین شاخص بازار اول با افزایش ۴۸۸ واحدی در حالی به رقم ۶۸ هزار و ۷۱۶ واحد رسیده که شاخص بازار دوم با افزایش ۶۴۷ واحدی عدد ۲۰۵ هزار و ۹۸۰ واحد را تجربه می‌کند.

تا لحظه انتشار این خبر شاخص کل فرابورس نیز با افزایش ۱۲ واحدی به رقم یک هزار و ۸۸ واحد رسیده است.

به گزارش فارس، حجم معاملات بورس تهران نیز تا این لحظه به بیش از ۴۰۰ میلیون سهم رسیده که ارزشی بالغ بر حدود ۷۶ میلیارد تومان را در بر داشته است.

اصلی‌ترین گروه‌های پیشرو در بازار سهام هم‌اکنون گروه فلزات اساسی،‌ خودرویی‌ها، معدنی‌ها و گروه پالایشی‌ها است.

براساس این گزارش اصلی‌ترین بازیگران امروز بازار سهام معامله‌گران اغلب حقیقی است که با انگیزه خرید در گروه‌های پیشرو به دنبال جمع‌آوری سهام هستند.

فروکش کردن دغدغه‌های بازار از بابت واکنش آمریکا نسبت به پیمان برجام و تمدید دوباره معافیت‌های تحریمی و هسته‌ای و از سویی دیگر پایان اصلاح تکنیکالی کوتاه مدت قیمت سهام در بازار اصلی‌ترین عامل حضور معامله‌گران اغلب حقیقی بازار در روز جاری است.

 

منبع: فارس


این مطلب را به اشتراک بگذارید