کد خبر: 189726

شروع یک روز معاملاتی خوب در بازار سهام

معامله‌گران بورس تهران با آغاز معاملات امروز شنبه تا لحظه انتشار این خبر شاهد سبزپوش شدن دسته‌جمعی نماگرهای منتخب بازار هستند؛ هرچند که حجم معاملات بازار چندان قابل اتکا نیست.

اپراتورهای ارتباطی وارد بورس می‌شوند
سرویس بازار -

بازار سهام امروز در حالی معاملات خود را آغاز کرد که شاهد سبزپوش شدن نماگرهای منتخب بازار پس از بازگشت از تعطیلات آخر هفته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، تا لحظه انتشار این خبر شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران با افزایش ۵۴۸ واحدی به رقم ۹۶ هزار و ۷۳۴ واحد رسیده است.

شاخص کل هم‌وزن نیز با افزایش ۱۰۵ واحدی روی عدد ۱۷ هزار و ۴۰۹ واحد ایستاده است.

همچنین شاخص بازار اول با افزایش ۴۸۸ واحدی در حالی به رقم ۶۸ هزار و ۷۱۶ واحد رسیده که شاخص بازار دوم با افزایش ۶۴۷ واحدی عدد ۲۰۵ هزار و ۹۸۰ واحد را تجربه می‌کند.

تا لحظه انتشار این خبر شاخص کل فرابورس نیز با افزایش ۱۲ واحدی به رقم یک هزار و ۸۸ واحد رسیده است.

به گزارش فارس، حجم معاملات بورس تهران نیز تا این لحظه به بیش از ۴۰۰ میلیون سهم رسیده که ارزشی بالغ بر حدود ۷۶ میلیارد تومان را در بر داشته است.

اصلی‌ترین گروه‌های پیشرو در بازار سهام هم‌اکنون گروه فلزات اساسی،‌ خودرویی‌ها، معدنی‌ها و گروه پالایشی‌ها است.

براساس این گزارش اصلی‌ترین بازیگران امروز بازار سهام معامله‌گران اغلب حقیقی است که با انگیزه خرید در گروه‌های پیشرو به دنبال جمع‌آوری سهام هستند.

فروکش کردن دغدغه‌های بازار از بابت واکنش آمریکا نسبت به پیمان برجام و تمدید دوباره معافیت‌های تحریمی و هسته‌ای و از سویی دیگر پایان اصلاح تکنیکالی کوتاه مدت قیمت سهام در بازار اصلی‌ترین عامل حضور معامله‌گران اغلب حقیقی بازار در روز جاری است.

 

منبع: فارس

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.58)
1337.6
7.7
مثقال طلا (%0.11)
735900
800
سکه امامی (%0)
1829000
دلار (%0)
4200
یورو (%0)
6775
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.