کد خبر: 261497

شرکت‌های بیمه‌ای تاوان چه حوادثی را دادند؟

آمارهای سال ۱۳۹۵ نشان می‌دهد، مشمولان بیمه شخص ثالث و بیمه درمان بیش از ۹۴ درصد حق بیمه‌ پرداختی را بابت خسارت از شرکت‌های بیمه باز پس گرفته‌اند.

سرویس بانک و بیمه -

فریبا تاجدینی: اشخاص در انتخاب نوع بیمه به تعهداتی که شرکت بیمه‌گر در قبال حق بیمه دریافتی ارائه می‌دهد توجه دارند. کدام نوع بیمه خسارت‌های بیمه‌ای بیشتری را به بیمه‌دهندگان خود پرداخت کرده است؟

به گزارش تجارت‌نیوز، براساس آمارهای منتشر شده از سوی بیمه مرکزی ایران بیشترین خسارت‌های پرداختی توسط شرکت‌های بیمه بابت بیمه شخص ثالث و بیمه درمان بوده است.

در سال ۱۳۹۵ حدود ۱۸ هزار میلیارد تومان خسارت بیمه‌ای پرداخت شده است که از مجموع کل خسارت‌های بیمه‌ای، بیمه شخص ثالث ۴۳ درصد، بیمه درمان ۳۱ درصد و بیمه بدنه اتومبیل ۵ درصد را به خود اختصاص داده‌اند.

آمار خسارت‌های پرداختی صنعت بیمه در سال ۱۳۹۵ نشان می‌دهد، خسارت‌های پرداختی بابت بیمه شخص ثالث با ۷٫۷ هزار میلیارد تومان در صدر قرار دارد. شرکت‌های بیمه که توانسته بودند از طریق بیمه شخص ثالث و مازاد هشت هزار میلیارد تومان حق بیمه تولیدی در سال ۱۳۹۵ ایجاد کند، بیش از ۹۵ درصد این مقدار را بابت خسارت به دارندگان بیمه پرداخت کردند.

در سال ۱۳۹۵ بالغ بر ۲۰ میلیون فقره بیمه نامه شخص ثالث صادر شده بود که از این میزان به ۹۴۴ هزار فقره خسارت پرداخت شد.

در سال ۱۳۹۵ بعد از بیمه شخص ثالث، بیمه درمان بیشترین خسارت پرداختی را به خود اختصاص داد، به طوری که در سال مذکور بیش از ۵٫۶ هزار میلیارد تومان خسارت بابت بیمه درمان به دارندگان این بیمه پرداخت شد.

حق بیمه‌ای که از طریق بیمه درمان در سال ۱۳۹۵ عاید شرکت‌های بیمه‌ای شد بالغ بر ۵٫۹ هزار میلیارد تومان بود که ۹۴ درصد آن بابت خسارت‌های درمانی به دارندگان بیمه درمان پرداخت شد.

در سال ۱۳۹۵ بیش از ۳٫۳ میلیون فقره بیمه نامه توسط شرکت‌های بیمه‌ای به ثبت رسید در حالی که در همان سال به ۳۳ میلیون فقره خسارت پرداخت شد.

بنابر اعلام بیمه مرکزی بیمه‌نامه‌های صادر شده از طرف شرکت‌های بیمه در رشته درمان به صورت گروهی است و افراد متفاوتی را تحت پوشش قرار می‌دهد.ضمن آنکه یک نفر در طول سال چندبار می‌تواند خسارت دریافت نماید.

در سال ۱۳۹۵ به دارندگان بیمه‌های عمر، بدنه اتومبیل و آتش سوزی هرکدام  به ترتیب ۶۹۲، ۹۷۰ و ۶۲۳ میلیارد تومان خسارت از سوی شرکت‌های بیمه پرداخت شد.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.